Giresun

ORDU-GİRESUN HAVAALANI’NDA RÖTAR İŞKENCESİ

HABER-FOTOĞRAF: TOLGA EGE

Geçtiğimiz günlerde İzmir'e direk uçuşların başladığı Ordu-Giresun Havaalanı'nda yaşanan aksaklıklar, yolcuları canından bezdirdi. Yetersiz  ve deneyimsiz yönetim ve personelden kaynaklanan ve yer hizmetlerini engelleyen eksikler bugün uçuşlara da yansıdı. Bu nedenle pek çok uçuş gecikmeli ve rötarlı gerçekleşti. Saatlerce havaalanında bekleyen yolcular bu duruma isyan edip tepki gösterdiler.

PEGASUS 6 SAATLİK GECİKMEYLE KALKTI
Gecikmeki uçuşlardan birisi de Pegasus Havayollarınun İzmir'e yapılacak uçuşunda yaşandı. Uçağın havaalanına zamanında inmemesi ve tam 6 saat sonra kalkması yolcuların tepkilerine neden oldu.

Alınan bilgiye göre, Saat 10.00dan sonra havaalanına giderek uçuş işlemlerini gerçekleştiren yolculara şirket yetkilileri tarafından önce 11.30 kadar rötar var denildi. Ancak bu gerçekleşmeyince bu sefer saat 13.00 diye bildirildi. Bu sırada bazı yolcuların şirket ve güvenlik görevlileriyle tartıştıkları gözlendi.

IMG_0603YOLCULARI İSYAN ETTİREN 'RÖTAR'

Yolcular "burada 150'ye yakın yolcuyu bekletiyorlar. Her tip yolcu var; hasta, yaşlı, asker ve öğrenci ve hafta sonunu Giresun Ordu'da geçiren kalabalık bir yolcu gurubu var. Cenazesi olanlar var. Bir an önce İzmir'e ulaşmaları gerekiyor. Bu ne rezalet. Bizi nedensiz gerekçesiz yere bekletiyorlar. Bir açıklama dahi yok. Telefonumuza cevap vermiyorlar. Ofisteki görevliler bilet iptali yapmıyorlar." diye durumu pretosto ettiler.

Sonunda yolcular uçağa 15.00 dolaylarında alındı. Yolcular bir süre de uçakta bekletildi.  Sonunda uçak 6 saatlik gecikmenin ardından havalanabildi.

Bu duruma tepki gösteren yolcuların şirket hakkında şikayetçi olacaklarını belirttiler.

Ordu-Giresun Havaalanında Ulaştırma Bakanlığı'nın denetim yapması bekleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir