logo

reklam
30 Mart 2015

ORDU-GİRESUN HAVAALANI’NDA KESİN TARİH YOK

Avrupa’da tek, dünyada da 2. deniz üzerine inşa edilen havaalanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havaalanıyla ilgili çalışmaların aralıksız devam etttiği bildirildi. Ancak havaalanının açılış ve uçuşa nezaman başlanacağına ilşkin kesin bir tarih yok. 

2015-280-1.JPG4230.03.201542

Havaalanının son durumuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere Piraziz Kaymakamı  Ahmet Müfit Dağ, Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ve Havaalanı Müdürü İsa Gençoğlu Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti.

Havaalanının son durumu hakkında bilgi veren Havaalanı Müdürü Gençoğlu, işletmeci kuruluş Devlet Hava Limanları Genel Müdürlüğü Ordu- Giresun Havalimanı Teşkilatlanma çalışmalarının devam ettiğini havalimanının en kısa sürede yolcu trafiğine açılmasının hedeflendiğini söyledi.

Havaalanının açılmasını her iki komşu ilinde sabırsızlıkla beklediğini belirten Vali Karahan planlanan sürede açılışa yetiştirilmesi için çalışmaların aksatılmadan devam etmesini istedi.

Öte yandan havalimanının açılışının bu ay sonunda yapılmasının öngörüldüğünü ancak olumsuz hava koşullarından dolayı nisan sonuna kaldığını dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise "Havalimanı yapılır mı yapılmaz mı tartışmalarından bugün açılacak yarın mı açılacak tartışmalarına geldik. Burada bardağın dolu tarafını görme mecburiyetimiz var" diye konuştu.

Tesisin açılışı için nisan ayının sonunu işaret eden Yılmaz, uçuşların mayıs başında başlamasının hedeflendiğini aktardı. Yılmaz, şunları kaydetti:"Türkiye'nin prestij projelerinin başında gelen havalimanının açılışına artık sayılı günler kaldı. Mayıs ayının başından itibaren hem AnadoluJet hem de Türk Hava Yolları, tarifelerine Ordu-Giresun Havalimanı'nı koydu. Yıllardır bu projenin tamamlanmasını bekleyen Ordulu ve Giresunlu vatandaşlarımız başta olmak üzere proje ülkemize hayırlı olsun. Çok şükür sistem işliyor. Kimse endişe etmesin."

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?