Giresun

ORDU-GİRESUN HAVAALANI’NA İLK UÇAK İNİYOR MU?…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yapımı devam eden Ordu-Giresun Havalimanı'nda yarın incelemelerde bulunacak.Elvan'ın özel uçakla saat 10.00'da havaalamına ineceği duyuruldu ve bu haber olarak ulusal medyada yer aldı. Ancak daha sonra bakanlıktan yapılan açıklamada, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 

Mart ayının son haftasında hizmete girmesi planlanan havaalanındaki son çalışmaları yerinde incelemek üzere Ordu’ya gelecek olan Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan, terminal binası inşaatı önünde bir basın açıklaması yapacak.

HELİKOPTERLE İNECEK…

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ınOrdu'nun Gülyalı İlçesi'nde üstyapı inşaat çalışmaları süren, Mart ayının sonuna doğru açılması planlanan Ordu- Giresun Havalimanı çalışmalarını incelemek üzere Ankara'danOrdu'ya geleceğini söyledi. Balkanlıoğlu, Bakan Elvan'ın ilk olarak yarın sabah özel uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na geleceğini belirterek "Samsun'dan Ordu'ya helikopterle gelecek. Ordu- Giresun Havalimanı'nı havadan helikopterle inceleyecek. Helikopter ise piste inecek. Burada incelemelerde bulunup çalışmalar hakkında brifing alacak" dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir