GiresunManşet Üstü

ORDU-GİRESUN HAVAALANI’DA SON AŞAMA….

 Türkiye'nin deniz doldurularak yapılan ilk havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı pisti Aralık ayında bitiyor. Pist, Şubat ayında ışıklandırılarak inşaatı sona erecek. 

Ordu Valisi Kenan Çiftçi “Mendireklerde sona yaklaşıldı. Apronların ihalesi de 9 Aralık tarihinde teklif alınarak gerçekleştirilecek. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde buradan yolcu seferleri başlayacak” dedi.

Çiftçi, havaalanı inşaat alanında yaptığı açıklamada, "pistin asfalt çalışmasında 2 bin 350. metredeyiz. Dolgunun bitmesine yaklaşık 180 metrelik bir alan kaldı. Herhangi bir doğa olayı yani kar yağmur yağmaz ise burası yani pist üzerine tekrar yapılacak olan 4 cm’lik asfalt ile 15 Aralık tarihinde bitiyor. Apron için 4 metre genişliğinde betonlar dökülüyordu. Betonlarda döküldü. Elektrikleri ile beraber zannediyorum Şubat ayı itibariyle bitecek. Mendireklerde sona yaklaşıldı. Apronların ihalesi de 9 Aralık tarihinde teklif alınarak gerçekleştirilecek. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde buradan yolcu seferleri başlayacak” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir