GiresunManşet Üstü

ORDU-GİRESUN HAVAALANI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Ordu’da denize dolgu yapılarak yapımı gerçekleştirilen ve Avrupa’da 1. dünyada 3. olma özelliğini taşıyan 2 milyon yolcu taşıma kapasiteli Ordu-Giresun Havalimanı 2015 yılı Mart ayında hizmete giriyor. Açıklama bizzat Bakan Lütfü Elvan’dan geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın Ordu-Giresun Havalimanı’nın Mart ayı içerisinde hizmete gireceğini açıkladı. Açıklama, Ordu ve Giresun’da büyük sevinçle karşılandı. Temeli 3.5 yıl önce atılan ve bugüne kadar denizde yaklaşık 32 milyon ton taşın dökülmesiyle 3 km uzunluğunda pist inşaatı tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı’nda terminal binasının inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

15 Mart’ta yapılması düşünülen açılış töreni için Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile çok sayıda Bakanın da Ordu’ya gelmesi bekleniyor. Her iki il valilerinin bu konudaki program çalışmaları sürüyor.

Bakanlığın havaalanını uçuş programına almasının ardından düzenli ve tarifeli uçuşların da birkaç ay içinde başlaması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir