GiresunManşet Üstü

ORDU-GİRESUN BİRLEŞMESİ TBMM’DE…

 Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu TBMM Genel Kurulunda yerinden söz alarak yaptığı konuşmada Giresun ve Ordu illerinin birleştirilmesi çabalarına vurgu yaparak, “bir milletvekilinin kendi ilini diğerinin ilçesi yapmak için verdiği mücadelenin arkasında ne olabilir” dedi. Bu tartışmayı Giresun ve Ordu kamuoyunun ciddiye almadığını, her projenin arkasında bir rant tartışması olan hükümet ve mensuplarının bu birleşmeden ne rant sağlayacakları konusunda bir merak olduğunu söyledi.

Selahattin Karaahmetoğlu konuşmasında; Eğribel Tüneli ihalesinin gecikmesi konusunda yakın müteahhide işi verme çabası olduğunu iddia etti.

“BİRLEŞMEDE NE RANT VAR?”

İşte CHP milletvekilinin konuşmasının TBMM tutanaklarına yansıyan hali:

 SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU (Giresun) – Sayın Başkan, Giresun ve Ordu kamuoyunun ciddiye almadığı ve tepki gösterdiği, iki ilin birleşmesini öneren ve AKP milletvekillerinin de imzaladığı teklif ısıtılarak tekrar gündeme getirilmiştir. On iki yıllık iktidarlarında her seçim döneminde propaganda malzemesi olarak kullandıkları, Eğribel Tüneli ihalesinin gecikmesinin arkasındaki asıl sebebin yakın müteahhitlere işi verme çabası olduğu yönünde kamuoyunda tartışmalar vardır.

Bir ilin milletvekilinin kendi ilini diğer bir ilin ilçesi yapmak için verdiği mücadelenin arkasında ne olabilir? İktidarlarında her projenin arkasında bir rant tartışması yapılan Hükûmet ve mensuplarının bu birleşmeden de ne rant sağlayacakları konusunda bir merak konusu oluşmuştur. 
    Teşekkür ederim. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir