AktüelSağlık

ÖMER HEKİM TIP’TAN SEMPOZYUM

Tıp Fakültesi Öğrencileri "Dönem 1 Çalışma Grubu Sempozyumu” yapıldı

Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi ve TURKMSIC (Uluslararası Türk Tıp Öğrencileri Birliği) Giresun Yerel Kurul Topluluğu tarafından Yrd. Doç. Dr. Demet Şengül Koordinatörlüğünde düzenlenen "Dönem 1 Çalışma Grubu sempozyumu” Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

b6f529518c

Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Edip Özer, üniversite akademik-idari personelleri ile öğrenciler ve davetlilerin katıldığı sempozyum; TURKMSIC Giresun Yerel Kurul Topluluğu Başkanı Resul Güney ve Akademik Danışman Yrd. Doç Dr. Yelda Bingöl Alpaslan’ın açılış konuşmaları ile başladı.

1fc6026197

Yrd. Doç Dr. Yelda Bingöl Alpaslan yaptığı konuşmasında; “Bilindiği üzere Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, 27 Mayıs 2007’de kurulmuştur. 2008-2009 öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır ve bu öğrenciler Cumhuriyet Üniversitesinin çatısı altında eğitim görmeye başlamışlar ve halen devam etmektedirler. 2012-2013 öğretim döneminde ise Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinin kazanan öğrencilerimiz ilk kez kendi üniversitelerinde eğitime başlamışlardır. Bugün fakültemizde eğitim gören Dönem 2’de 22, Dönem 1’de 50 olmak üzere 72 öğrencimiz bulunmaktadır. Bu öğrencilerimizin hepsi Uluslar arası Tıp Öğrencileri Birliğine üyedir. Geçen sene Mart ayında Bursa’da gerçekleştirilen, Uluslar arası Tıp Öğrencileri birliği 61. Genel kurulunda hazırladıkları sunumla üyeliğe kabul edilmişlerdir. Topluluk başkanımızın konuşmasında belirttiği gibi topluluğumuz geçtiğimiz bu bir sene içinde halk sağlığı kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirmişlerdir. Bugün ise eğitimleri ile alakalı olarak huzurlarınızda bir etkinlik gerçekleştireceklerdir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir