GiresunManşet ÜstüSağlık

ÖMER HEKİM TIP’IN UROLOJİDEKİ BAŞARISI…

Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi Uroloji Anabilim Dalı akademisyenleri,  başarılı bir ilk ameliyat daha gerçekleştirdiler. Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi'nde artık endoskopik cerrahi gerektiren böbrek hastalarının tedavisi de yapılabiliyor. 

Bölgede pek çok başarılı ameliyata imza atan  hastanede, son olarak bir böbreği olması gereken yerde olmayıp, doğuştan kalça kemiğinin içine yerleşmiş olan (ektopik pelvik böbrek) hastasının böbrek taşı, RIRS yöntemiyle başarıyla tedavi edildi. 

Üniversitenin sitesinde yeralan habere göre, ismi açıklanmayan hastanın ameliyattan bir gün sonra taburcu edildiği bildirildi. 

Ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Ural Oğuz; bu tür hastalığı olanların artık Ankara, İstanbul gibi metropollere gitmesine gerek kalmayacağını, her türlü endoskopik taş cerrahisinin fakültemizde yapılır konuma geleceğini belirtti.

Oğuz, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın; fakülte ve hastane  için tüm olanaklarını seferber ettiğini belirterek teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir