GiresunManşet Üstü

ÖMER HEKİM TIP YENİLENEN HASTANESİYLE HİZMETTE

ÖMER HEKİM TIP FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ TAMEMEN MODERNİZE EDİLEREK YENİLENDİ: HASTANEMİZ, ACİL SERVİS, AMELİYATHANELER, ANJİYO, KALP DAMAR CERRAHİSİ, KRONER ,ANESTEZİ YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ VE MODERN HASTA ODALARIYLA  BÖLGEMİZİN HİZMETİNDE… 

Nizamiye Yerleşkesi’nde bulunan Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi binası, kısa sürede Sağlık Bakanlığı’nın kriterlerine göre dizayn edilerek onarıldı ve yeni bölümler ilave edilerek hizmete açıldı.

Rektör Prof.Dr.Aygün Attar, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin bu güne kadar başarılı ve önemli ameliyatlarla adından sözettirdiğini, yenilenen binayla pek çok sağlık hizmetini vereceklerini söyledi. 

DSC_5207

yabancı dizi izle

Ömer Hekim Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Binası’nın açılışı,14 Mart Tıp Bayramı kapsamında düzenlenen törenle yapıldı. Açılış kurdelasını; Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karaşit,  Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Uzm. Dr. Niyazi H. Novruzov, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Muharremov Salih Haydaroğlu, Deftardar Sedat Ayyıldız,  İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk birlikte kestiler.

ce91463dbf

dizimag

Vali Karahan ve Rektör Attar, diğer konuklarla birlikte  hastanenin bölümlerini gezerek yetkililerden bilgi aldılar

Bütün poliklinik hizmetlerinin verildiği hastanede; acil servis, bütün ameliyatların yapılabildiği tam donanımlı, modern son sistem teknolojilerle donatılmış 3 ameliyathane, 6 yataklı kalp damar cerrahi, 4 kroner, 7 anestezi olmak üzere toplam 17 yataklı yoğun bakım, 35 yataklı yatan hasta odaları bulunuyor.

dizi izle

DSC_5222

Hastanede ayrıca emar, tomografi, radyoloji ve anjiyo cihazları alındıktan sonra hazır olan üniteler de kısa bir süre sonra hizmete gireceği bildirildi.

film izle

DSC_5239

Açılışa Giresun Valisi Hasan Karahan’ın yanısıra, bazı daire amirleri, STK temsilcileri üniversitenin akadamik ve idari personeli ve diğer konuklar katıldı.

DSC_5341

 

FAKÜLTEMİZE YENİ LOGO…

Öte yandan Ömer Hekim Tıp Fakültesi için yeni logo  tasarlandı. Fakültenin özel grafik tasarımla hazırlanmış logosu ilk kez görücüye çıktı ve beğenilerek tam not aldı.

 

 

https://dizimag.org/

6 yorumlar

 1. Dün size yorum yolladım sanırim okudunuz fakat haber hala düzeltilmemiş  yikarıdaki logo bana ait üzerinde de imzam var düzeltilmesini rica ediyorum 

  Ressam 

  Pervin Öze

  1. SADECE BU YORUMUNUZ GELDİ. TEKRAR YOLLARSANIZ GÖRÜRÜZ. LOGONUN SİZE AİT OLDUĞUNU MU BELİRTMEMİZİ İSTİYRSUNUZ? 

 2. Merhaba Ufuk bey 

  size dünden beri yanıt yolluyorum ama gitmiyor evet yukarıdaki çalışma bana ait. Tıp Fakültesi için özel olarak kendim tasarlayıp tual üstü çalıştım  ve üniversiteye hediye ettim fakat ismimin konulmayıp grafik çalışması diye haber yapılması beni fazlasıyla üzdü emeğe saygısızlik  gibi geldi gereğinin yapılacağina inanıyorum üzerinde imzamda bulunmaktadır.      

  Saygilarımla

  Ressam ; Pervin Özen

  1. Merhaba… Orada öyle bilgi verildiği için öyle yapıldı. Ama siz bana logonun tasarımını gönderin bir zahmet ben tekrar sizin oldıunu belirten bir başka haber yaparım. Güzel bir çalışma olmuş kutlarım 

 3. Çok teşekkür ederim Ufuk bey çok naziksiniz…Ben tabloyu direk tualin üzerine çizerek boyadım sadece evde çektiğim resim var yaptım ve ıslak vaziyette oraya getirdim hediye ettim Prof Dr Bengi Başer ve Yrd Dç Dr Menmet Akkanat size bilgi verebilir  zaten beni üniversiteye  davet eden Bengi hanım karşılayanda Mehmet. Alkanat bey idi  bilgiyi onlardan öğrenebilirsiniz ben zaten Mehmet beye de bu haberden bahsettim  sizi ariyacakti yarın ben tekrar ararım kendisini  sağolun  

  Pervin Özen

  1. Ben teşekkür ederim. Orada sahnede görünce heyecanlandım güzel bir eser olmuş bende tuttum haber yaptım. Bengi hanımdan bilgi alırım ben üniversitenin sitesinde de yayımlarlarsa iy, olur. İyi geceler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir