Giresun

ÖMER HEKİM TIP ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ

Giresun Üniversitesi Ömer HekimTıp Fakültesi tarafından düzenlenen, "14 Mart Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni", Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda Gerçekleştirildi. Akademik-idari personel, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katıldığı törende, 61 birinci sınıf öğrencisi beyaz önlük giydi.

396a8899

 

Ömer Hekim Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Çelik, törendeki konuşmasında “Bugün kutsal hekimlik mesleğine ilk adımınızı atıyorsunuz. Eğitim ve meslek hayatınızda başarılar diler, iyi birer hekim olarak mezun olmanızı temenni ederim. 14 Mart Tıp bayramınız kutlu olsun” dedi.

ATTAR:"TÜRKİYE CUMHURİYETİ EBED MÜDDET VAROLACAK"

396a8907 Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınayarak konuşmasına başlayan, Rektör Prof.Dr.Aygün Attar ise” Kendi evlatları Ankara’da yaşayan bir anne olarak, onlara karşı duyduğum endişeyle, hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve üniversite öğrencisi olan Keşaplı kızımız Gizem’e Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ankara’yı an itibarı ile kara bir güne mahkum edenlerin emellerine nail olmalarına asla izin vermeyeceğiz. Çünkü başka Türkiye yok! Biz bir ve bütün olarak, Türkiye Cumhuriyeti olarak ebed müddet var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ailelere seslenen Attar,”Doktor kızı ve doktor annesi biri olarak, Tıp okumanın ne kadar zorlu bir tercih olduğunu iyi bilen biriyim. Çok çalışmanız ve çok emek vermeniz gerektiğini çok iyi biliyorum. Bu yüzden tercihinizden dolayı sizleri bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

396a9321

 Tıp Fakültesi Tanıtım Sunumuyla devam eden program, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD Öğretim üyesi Prof. Dr.Cihan AKSOY' un konferansının ardından 14 Mart Tıp Bayramı kokteyli ile sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir