logo

reklam
16 Ağustos 2017

‘ÖLDÜ’ DENİLEN ÇOCUĞU KURTARAN REYHAN KÖSEDAĞ’A PLAKET

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 2 hafta önce boğulma tehlikesi geçiren 13 yaşındaki Vedat Bektaş’ı kurtaran DSİ personeli Reyhan Kösedağ’ı makamında kabul etti.

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun’un Bulancak ilçesi Elmalı Obası Karagöl Deresinde iki hafta önce göle giren ve boğulma tehlikesi geçirerek çıkartıldığında öldü diye üzeri örtülen 13 yaşındaki Vedat Bektaş’ı kurtaran DSİ 226. Şube Müdürlüğü personeli Reyhan Kösedağ’ı Teşekkür Belgesi ile taltif etti.

Kurumlarda verilen ilk yardım eğitimlerinin ne kadar önemli olduğunu ve bu eğitimlerin dikkatlice takip edilmesi ve öğrenilmesi durumunda da faydasının ortaya çıktığını belirten  Vali Sarıfakıoğulları, Kovanlık Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Vedat Bektaş’ı yarı baygın olarak sudan çıkarıldıktan sonra nabzının atmadığını ve nefes almadığını fark edince kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata dönmesini sağlayan ve kendi aracıyla Aydındere Beldesine götürerek 112 Acil ambulansına ulaştırarak Vedat Bektaş’ın hayatının kurtulmasına vesile olan Kösedağ’a cesaretinden, duyarlılığından ve örnek davranışından dolayı teşekkür etti. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?