Giresun

OKUL TAŞIYAN CEVDET COŞKUN YÖNETİMİNE ESNAFLARDAN TEPKİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun’un merkezde bulunan Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nu, Bulancakta bulunan Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na taşımak istemesi tepki gördü.  Giresun Esnaf Odaları Birliği genel sekreteri Ercan Ayhan, yaptığı açıklamada, 2.550 öğrencisi bulunan okulun ekonomiye ciddi katkısı olduğunu belirterek “İlimiz üzerinde hiç kimse işgüzarlık yapmasın. Giresun sahipsiz değildir. Giresun Üniversitesi Senatosu aklını başına almalıdır” dedi.OKUL TAŞIYAN CEVDET COŞKUN YÖNETİMİNE ESNAFLARDAN TEPKİ

Ercan Ayhan yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Giresun şehir merkezindeki hazır öğrenciye talip olan Bulancaklı yetkilileri de ilçelerine ilde ki hazır öğrenciyi almak değil de kendi yüksek okullarına daha fazla öğrenci nasıl getirebilir diye çalışmaya davet ediyoruz. Tabi ki Bulancak’ta bu şehrin ilçesidir ve esnaflarda bizim esnaflarımızdı. Fakat mevcut kendi elimizdeki öğrencileri almak değil , dışardan bu şehre nasıl öğrenci getirilir diye çalışmak zorundayız. Bulancak Belediyesinin Üniversite Rektörlüğüne ücretsiz tahsislerde bulanacağı taahhütü verilmiştir. Bizimde eski devlet hastanesi yanında üniversitenin yeri ve KYK yurdu vardır. Buraya da meslek yüksekokulu için yeni binalar yapılabilmesi için her şey elverişlidir. Biz esnaf teşkilatı olarak buraya yapılacak yeni binalar için her türlü katkılar yapmaya hazırız. Yeter ki elimizde bulunan mevcut öğrencilerimiz hiçbir yere gitmesin. Şu anda İlimizde öğrenci olmasa, küçük esnaf ve sanatkar bitme noktasına gelecektir. Giresun merkezde bulunan 10 bin kayıtlı esnaf ve sanatkarımız bu durumdan büyük zarar görecektir”.

Ayhan, açıklamasında”Bunlarla ilgili olarak almış olduğumuz duyumlara göre Giresun Üniversitesi ÖSYM’ye Meslek Yüksek Okulunun 2018 yılında tercih formlarında Bulancak yazılması ile ilgili yazışmalar yaptığı aldığımız bilgiler arasındadır. Buradan Ak Parti İl Başkanlığımıza, muhalefet partisi il başkanlımıza, tüm STK’lara çağrıda bulunarak bu konu üzerinde herkesin duyarlılık göstererek; Meslek Yüksek Okulumuzun taşınmaması için gerekli çalışmalar yapmalarına davet ediyoruz. Biz Giresun Merkezde 10 meslek Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadesini kullandı.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir