AktüelGiresun

OKUL KANTİNLERİNE DENETİM…

Okulların açılması ile kantin denetimleri kaldığı yerden devam ediyor. 

Tüm yıl boyunca aksamadan süren denetimlerde işletme sahiplerine ve çalışanlara gıda güvenliği, personel hijyeni ve kayıt belgesi alma zorunluluğu konularında bilgilendirmeler yapıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerince yapılan denetimlerde,  il ve ilçelerimizde okul kantinlerinin yanı sıra başta fırın, pastane ve unlu mamul üretimi yapan işyerleri olmak üzere gıda satış ve toplu tüketim  yerleri denetleniyor.

Denetimlerde eksikleri tespit edilen işletmelere eksiklerini tamamlaması için süre verilirken takip denetimi süreci başlatıldı. Süre sonunda yapılacak takip denetimleri neticesinde eksiklerini tamamlamayan işyerlerine gerekli cezai işlem uygulanacak.

Bu konuda yapılan açıklamada, “ Güvenilir gıda hedefine ulaşabilmemiz için; halkımızın da ALO 174 GIDA hattını arayarak gördükleri olumsuzlukları bildirmeleri, denetimlerimizin etkinliğini artıracak.

Giresun ilinin genelinde güvenilir gıda hedefine ulaşılabilmesi için il müdürlüğünce yapılan gıda denetimleri il merkezi ve ilçelerimizde devam ediyor“ifadesine yer verildi.“.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir