Aktüel

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenle kutlandı.

Giresun Valiliği önündeki alanda düzenlenen tören; Vali Enver Ünlü, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından öğretmenlere seslenen Vali Ünlü, “Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak Atatürk’ün en büyük hedefi olmuştur. Bugün Türkiye, güçlü devlet yapısı ve ekonomisiyle, bu hedefte emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Ülkemizin muasır medeniyetler düzeyine erişebilmesi ise iyi bir eğitim ve öğretim ile mümkün olabilmektedir” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu özel günde, yeri doldurulamayacak olan siz değerli öğretmenlerimin gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Yaşadığımız salgın sürecinde eğitimin en önemli ayağı olan sizlerin emeği ve hakkı ödenemez. Bu vesileyle bir kez daha özveriniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Öğretmen alçakgönüllü, cesaretli, çevresindekileri olumlu düşünceleriyle etkileyen, aynı zamanda genel kültür sahibi, bilimsel gelişme ve yeniliklere açık, milli ve manevi değerlerimize saygılı ve bağlı iyi bir rehber olmalıdır.

Tüm bu meziyetlerle donatılmış irfan ordusunun kahramanı olan sizler ve sizlerin yetiştirdiği evlatlarımızla bu ülke; hiç kuşkusuz 2023 hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyecektir” diye konuştu. ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Konuşmaların ardından program, Okul Müdürü Davut Sarı tarafından mesleğe yeni başlayan öğretmenleri temsilen Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Fitnet Erdoğan’a “Mesleğe Giriş Andı” söyletildi.

Daha sonra, yıl içerisinde emekliliğe ayrılan öğretmenlerimizi temsilen emekli kimya öğretmeni Filiz Özgürbüz’e “Hizmet Şeref Belgesi” Vali Enver Ünlü tarafından takdim edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir