EğitimGiresun

ÖĞRETMEN OKULLARI 166 YAŞINDA

Öğretmen Okulları’nın Kuruluşunun 166. Yıldönümü, Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Salonunda Giresun İMKB Anadolu Öğretmen Lisesinin hazırladığı programla kutlandı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan törende, günün  anlam ve önemini belirten konuşmalar, Okul Müdürü Muharrem Demir ve Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güven Özdemir tarafından yapıldı.
Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’ta; kendisinin de öğretmen okulu mezunu olduğunu ifade ederek, bu okulların eğitim ve öğretimde önemli bir rol üslendiğini söyleyerek, bu güzide okullardan birçok öğretmenin mezun olarak eğitim-öğretim camiasına hizmet verdiğini kaydetti. Akkurt, Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 166. yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.2014-246-3
 İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Okulda Son Gün” adlı oratoryonun sunulmasının ardından, ortaokullar arası yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirilirken, öğrencilere ödülleri Vali Hasan Karahan ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt tarafından verildi.
 Programa, Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güven Özdemir, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir