EğitimGiresun

ÖĞRETMEN EMİNE AKDOĞAN KAYIN’IN AB PROJESİ ONAYLANDI

Giresun Güre Ortaokulu ingilizce öğretmeni Emine (AKDOĞAN)KAYIN ekibi ile birlikte 4 Avrupa ülkesine ilimizin kültürünü tanıtacak. Kayın’ın bu alanda hazırlamış olduğu proje Avrupa Birliği fonlarından yaklaşık 31.500 Euro hibe alacak.

Öğretmen Kayın’ın ‘KA229 Okul Eğitimi Alanında İyi Uygulamaların Değişimine Yönelik Stratejik Ortaklıklar’ kapsamında hazırlamış olduğu CULTURAL HERITAGE WITHOUT BORDERS (SINIRSIZ KÜLTÜREL MİRAS) adli 31.475.00 Euro tutarındaki hibe projesi kabul edildi. Proje Turkiye Macaristan Yunanistan Letonya ve Portekiz ortakligiyla 2019-2021 yılları arasında yürütülecek. 5 farklı Avrupa ülkesi kendi kültürlerini tanıtacak. Bu kapsamda ilimizin kültürü (örf,adet,gelenek, inanış, yaşam biçimleri,halk oyunları,türküleri v.b) en kapsamlı bir şekilde 4 Avrupa ülkesinde proje kapsamındaki okul ekiplerine aktarılacak.ÖĞRETMEN EMİNE AKDOĞAN KAYIN'IN AB PROJESİ ONAYLANDI

Öğretmen Kayın ve ekibi 3 yıl boyunca 4 Avrupa ülkesini ziyaret ederek ve ayrıca bu 4 ülkeden gelecek olan konuklarını ağırlayarak projenin gerçekleşmesini sağlayacak.
İngilizce öğretmeni KAYIN ‘ın 2011 yılında Mithatpaşa Ortaokulu için yapmış olduğu Across Europe Through Legends adli Comenius projesi de kabul görmüştü. Bu kapsamda oluşturulan ekip; Macaristan, Polonya ve İtalya ülkelerine gitmiş ve bu ülkelerden gelen ekiplerde ilimizde ağırlanarak ilimiz efsaneleri anlatılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir