Giresun

ÖDEN’İN SEKRETERİ VEDA ETTİ

Giresun İl Genel Meclisi'nde, İl Özel İdaresi'nin 2014 yılı bütçesi ile ilgili görüşmeler başladı. Bütçenin 43 milyon lira olarak belirlenmesi bekleniyor.

Meclisin Kasım ayı oturumlarının ilk gününde, Keşap Belediye Başkan Aday Adayı olan Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Emür, Başkan Osman Öden ve üyelere veda etti.DSC_9037

Ardından bütçe ile ilgili söz alan CHP Gurup Başkanı Ömer Mustafa Yılmaz, Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin tertip olarak yer almamasını ve ödeneğinin belirlenmemesini eleştirdi.  

Yılmaz, şunları söyledi:“yatırımla cari harcamalar birbirine karıştırılmış. Özel İdare Hizmet Binası yapımı dışında hizmet yok. Ama garip bulduğum Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin tertip olarak belirtilmemesi. Bunun bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum. Titizlikle hazırlanmadığı anlaşılıyor”

 Giresun Genel Meclis Başkanı Osman Öden, yaptığı konuşmada, İl Özel İdaresi'nin 2013 yılında başarılı işlere imza attığını belirterek, hedeflerinin 2014 yılında iyi bir bütçe oluşturarak daha büyük yatırımlara imza atmak olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir