GiresunSiyaset

O ŞAHISTAN KİRALAMAMIŞ AMA DURMUŞLAR!..İYİ DE NASIL?

AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, partisinin bulunduğu binanın FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan Ali Yarkın'a ait olduğu şeklinde çıkan haberler üzerine yaptığı açıklamada,  binayı Özel İdareden kiraladıklarını söyledi. Öztürk "İl Başkanlığımızın kiracı olarak devam ettiği süreçte, ilgili bina Giresun İl Özel idaresi tarafından Akın Çorap A.Ş adlı şirkete açık artırma sonucu satılmıştır. Bina maliki 3. kişi olmuştur.  Adı geçen firma ile İl Başkanlığımızın herhangi bir Hukuki, Ticari işlemi ve bağı olmamıştır"dedi.

KİRASI KİME VERİLDİ, ŞU ANDA TEK KİRACI OLARAK NASIL DURUYOR? 

Bu açıklama sonrasında bir kez daha AKP'nin binada Akın Çorap'a satıldıktan sonra nasıl ve hangi şartlarda durmaya devam ettiği sorusu gündeme geldi. Sabri Öztürk'ün kendi il başkanlığı döneminde yapılan satış sonrasında ve öncesinde kira ödemelerinin nasıl ve kime yapıldığı konusunda bilgi vermemesi dikkat çekti. 
Öte yandan bütün kiracıların 3 yıl içinde mahkeme yoluyla tahliya edildiği halde sadece AKP'nin teşkilatlarının binada kalması ilginç bulunurken, binanın şu anda hangi konumda olduğu da bilinmiyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir