Giresun

O BİNAYA ŞİMDİ DE ERDOĞAN POSTERİ ASILDI

Fetullah Gülen Cemaati (FETÖ) ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle iddiannamede yeraldığı için aranan ve halen yurtdışında olduğu söylenen işadamının firmasına ait binaya asılan posterler ilgi çekiyor.  Binada kiracı olarak bulunduğu bilinen AKP yöneticileri tarafından bir süredir orada bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin dev posterinin üzerine bu sefer de,Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küçük boyutta bir posteri asıldı. 

GG4

CANİKLİ YETMEDİ, ERDOĞAN'I DA ASTILAR 

Binaya asılan posterlerin binayı koruma mı, mesaj mı veya başka hangi anlamlara geldiği anlaşılamazken, "AKP'nin Giresun'da 17-25 Aralık öncesi başlayan cemaate yakın kişilerle ilişkisi binayla birlikte 17-25 Aralık sonrasında da sürüyor" yorumlarına neden oldu. 

Bu konuda AKP'den bir açıklama bekleniyor. 

Bilindiği gibi Özel İdare'ye ait olan ve içinde 87 ayrı bölüm bulunan 7 katlı bina, 2013 yılında söz konusu firma tarafından KDV, ve diğer masrafları ile birlikte 9 milyon 500 bin liraya satın alındı.Yapılan kontrat gereği binada bulunan kiracıların 4 yıl süre ile çıkartılamayacağı ifade edilmişti. 

Firma hakkında yürütülen soruşturma kapsamında binayla ilgili de geçtiğimiz günlerde  bazı kişilerin ifadesine başvurulmuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir