Giresun

NURETTİN KARAN, HAKAN TÜRKER’İ KILIÇDAROĞLU’NA ŞİKAYET ETTİ

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, kendisini şov yapmakla suçlayan Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’e yazılı açıklamayla cevap verdi.
“20-30 kilo fındık değerinde gömlek ve tişört giyip bahçede, harmanda üreticiyle poz verenleri aynaya bakmaya davet ediyorum” diyen
Karan, fındık üreticisinin hak ve hukukunu koruyanlarla, şov peşinde koşanların kamuoyunca çok iyi bilindiği ifade etti.
Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan,şunları söyledi: “Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere; Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve bölge milletvekilleri “fındıkta bir tekelleşme var, fındık üreticisinin hakkı gasp ediliyor” yönünde açıklamalarda bulunurken, Giresun’daki temsilcileri ne yazık ki, üretici örgütünü hedef alarak kamuoyu önünde düşük düşürmeye çalışıyor. Bu duruma bir anlam ve mana vermekte zorluk çekiyoruz. Fındıkta ana muhalefet partisinin görevi bu mudur? Kimin ekmeğine yağ sürmeye veya kimin değirmenine su taşımaya çalışıyorlar? Rekoltenin çok az olduğu bir sezonda çıkıp bu fındık fiyatı neden düşüyor, üreticinin alın terinin karşılığı neden verilmiyor diye soracaklarına, fındık baronlarına karşı fındık ve fındık üreticisinin hakkını koruyan tek kurum olan ziraat odasını eleştiriyorlar. Temsil ettiğimiz binlerce fındık üreticisi adına ana muhalefet partisinin Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’i kınayarak Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şikayet ediyoruz. Ya fındık üreticisinin yanında olun ya da susun. Belediyenin imkanlarını kullanarak şov yapmayın. Üreticinin naylon sepete ihtiyacı yok, üreticinin her platformda hakkını savunacak siyasetçilere ihtiyacı var”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir