Giresun

NURETTİN CANİKLİ, RABİA’NIN BABASI HAKKINDA HAKARET DAVASI AÇTI

AKP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Rabia Naz davasına bu sefer hakaret davasıyla dahil oldu. 

Canikli, kendisini 11 yaşındaki kızı Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili davayı örtbas etmekle suçlayan ve iddialar gündeme getirerek suçlamalarda bulunan baba Şaban Vatan hakkında, iftira ve hakaret davası açtı.

Kişisel hesabından bir açıklama yapan Canikli “Uzun bir süre babanın acılı olduğu ve acısından dolayı bu tür davranışları sergilediğini düşünerek, dava açmadım. Hatta ilk etapta açtığım davayı da geri çektim. Ancak devam eden ve dayanılmaz boyutlara ulaşan iftira ve hakaretlerine karşı hukuki yola başvurmak ve bunlarla ilgili olarak dava açmak benim için zaruri hale gelmiştir. Baba Şaban Vatan daha da ileri giderek T.C. kimlik numaramı sosyal medya hesabından ifşa etmiştir.”

Canikli, davanın babanın yaptığı paylaşım ve iddiaların engellenmesine yönelik olmadığını ifade ederek, “acılı baba olmak, olayla ilgili hiçbir şekilde dahli olmayan şahsıma her gün hakaret ve iftiralarda bulunmanın bir gerekçesi olamaz. Bu vesileyle Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili iddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulmasını ve adaletin yerini bulmasını içtenlikle temenni ediyorum”dedi.

Nurettin Canikli, Rabi Naz’ın ölümü sonrasında AKP’li belediye başkanı Coşkun Somuncuoğlu ile birlikte açılan soruşturma ve davayı yönlendirmekle suçlanmış, bu iddiaları yaptığı açıklamalarla ret etmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir