GiresunManşet Üstü

NOOR FINDIKTAN ANLAMLI KAMP…

Giresun Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER)'inden önceki gün mezun olan  12 ülkeden 136 öğrenci, NOOR Fındık Firması'nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Giresun Evren Köyü'nde bulunan Akbaş çiftliğinde kamp yapıyor.

 

 

DSC_8748DSC_8736

 

Kamp, geçtiğimiz günlerde  kaybettiğimiz NTV Bölge Temsilcisi Gazeteci Ahmet Kayacık'ın anısına düzenleniyor. 

DSC_8663

Öğrencilerin ilk gurubunun kampının akşam yemeğine,Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, eşi Sadık Attar, oğlu Umut ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya,  TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Güngör  ile birlikte katıldı.

DSC_8679

Kamp ateşi etrafında öğrenciler çeşitli etkinlikler düzenlediler. Gitar, saz ve ney eşiliğinde şarkılar söyleyen öğrenciler, Giresun karşılaması da oynayarak hünerlerini gösterdi.

DSC_8692

AKBAŞLI: "BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ,ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ"

Giresun Ziraat Odası eski başkanı ve  NOOR Fındık Firması  Danışmanı Özer Akbaşlı, projelerine destek veren Rektör Attar ve üniversite ve TÖMER yöneticilerine teşekkür etti. Akbaşlı yaptığı açıklamada, şunları söyledi:  " fındık bahçelerinin içinde yer alan bu çiftlikte düzenlediğimi kampta  en öncel amacımız; çeşitli ülkelerden ilimize gelen yabancı öğrencilerimize Giresun'un doğa güzelliklerini, fındığı, yöresel kültürümüzü çeşitli aktivitelerle tanıtmaktır.Onları burada konuk ediyoruz, Giresun hakkında olumlu bilgilerle memleketlerine gitsinler. Böylece oradaki arkadaşlarına da buraları anlatacaklar. Giresun Üniversitesi'nin daha çok tercih edilmesi sağlanacak. Bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bunun diğer kişi ve kuruluşlara örnek olmasını diliyoruz. Üniversitemizin son yıllarda uluslararasılaşma yolundaki başarılarını takdir ediyor ve destekliyoruz"

Özer Akbaşlı, "Kampımıza, aynı zamanda gazetecilik yaşamını eğitim, fındık, turizm, yöremizin tanıtımı amacına yönelik haber ve progamla sürdüren gazeteci arkadaşımız Ahmet Kayacık'ın adını kattık.  Kendisini saygıyla anıyoruz " dedi.

NOOR Fındık ve Özer Akbaşlı'ya teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, ise GRÜ'nün uluslararasılaşmaya büyük önem verdiğini, halen 40 ülkeden 401 uluslararası öğrencileri olduğunu, yeni dönemde YÖK tarafından tanınan 1660 kontenjanla bu sayının daha da  artacağını  vurguladı.DSC_8745

ATTAR: "ÖĞRENCİLERİMİZ BU KONUKSEVERLİĞİ UNUTMAYACAKLAR"

 Attar, bu tür etkinliklerin de amaçlarına katkı ve destek olduğunu belirterek şunları söyledi: "Dünyanın dört bir yanından gelen Uluslararası öğrencilerimiz bu misafirperverliği ve Giresun insanının bu sıcaklığını hiçbir zaman unutmayacaklar ve gittikleri ülkelerinde gönüllü birer elçi olarak yaşadıklarını anlatacaklardır.

Merhum Gazeteci Ahmet Kayacık'ın anısına düzenlenen bu etkinliği çok anlamlı buluyor, Sayın Akbaşlı ve temsil ettiği NOOR fındığa teşekkür ediyorum  Merhum Kayacık'ı,  Giresun’a ve Giresun’un en önemli ekonomik ürünü olan fındığa yaptığı katkılardan dolayı minnet ve rahmetle anıyorum, Allah’tan rahmet diliyorum” .

ae4c34ac27

Bugün sona eren kamp, 14-15 Haziran tarihinde başka gurup öğrencilerin katılımıyla tekrarlanacak.

cats

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir