logo

reklam
03 Haziran 2017

NİHAL ŞEN’İN ADINI TAŞIYAN PARK AÇILDI

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Gedikkaya Mahallesi Nihatbey Caddesi üzerinde yapılan parka geçen yıl beyin kanaması geçirince yaşamını yitiren Giresun Lisesi dönem birincisi Nihal Şen’in ismi verildi.

Parkın açılışında konuşan Başkan Kerim Aksu, hüznü ve sevinci bir arada yaşadıklarını belirterek, “Nihal Şen, Giresun Lisesi’ni birinci olarak bitirmişti, diplomasını da ben vermiştim. 5 Ağustos’ta yaşamını yitirmesi bizleri derinden üzdü. Ailesine sabırlar diliyorum. Öğretmenlerinin talebi üzerine Nihal kızımız artık bu parkta yaşayacak. Ailesi, arkadaşları, öğretmenleri Nihal’i burada yaşatacak” dedi.
Kızını geçen yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu kaybeden baba İmdat Şen ise, “Nihal’i anlatmak mümkün değil. Kızımızın adının yaşatılması için öğretmenlerinin ve arkadaşlarının çabası ile Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya çok teşekkür ediyorum. Bu davranış bizi çok mutlu etti ” diye konuştu.
Giresun Lisesi öğretmenleri adına konuşan Erol Günaydın da, “Başarılı bir öğrencimiz olan Nihal’i kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadık. Öğretmenimiz Yeşim Cindemir, bir gün Nihal Şen’in ismini yaşatmak için girişimde bulunmayı teklif etti. Belediye Başkanımız bu talebi olumlu karşılayarak adının parka verilmesini sağladı. Bu anlamlı ve vefalı davranıştan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Gedikkaya Nihal Şen Parkı Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Nihal Şen’in ailesi tarafından hizmete açıldı.

Konuşmaların ardından Gedikkaya Nihal Şen Parkı Belediye Başkanı Kerim Aksu, Nihal Şen’in ailesi tarafından hizmete açıldı. 

Gedikkaya Nihal Şen Parkının açılışına, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Eşi Müge Aksu, CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Park Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu, Nihal Şen’in ailesi, öğretmenleri, arkadaşları, belediye birim müdürleri ve Gedikkaya Mahallesi sakinleri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?