Giresun

NEJATİ TIĞLI AKP’YE TERÖR ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

            Önceki gün İstanbul’da şehit polislerimizin cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya bir kınama da CHP il Başkanı Necati Tığlı’dan geldi.
Tığlı yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

 

         “TERÖR ÖRGÜTLERİ ŞEHİRLERE BOMBA TUZAKLARKEN KİM İKTİDARDA? “

         Ana muhalefet partisi CHP olarak bizler, terörün her zaman karşısında olduk. Terörün yok edilmesi için çözüm ürettik, terörsüz Türkiye için mücadele ettik. Ülkeyi 15 yıldır yöneten AKP iktidarında maalesef terör zirve yaptı ve şehit vermediğimiz günümüz kalmadı. Ülkemizin bu duruma gelmesinde CHP’nin hiçbir dahili yoktur. Kimse sorumsuzluğuna kılıf aramamalıdır. Sormak isteriz; PKK ve diğer terör örgütleri şehirlere silah yığınakları yaparken, bombaları tuzaklarken bu ülkeyi kim yönetmektedir?

         “GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, SORUMSUZLAR BELLİDİR”

         Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz akşam CNN’de katıldığı programda kullandığı sözler çarpıtılarak bahane edilmiştir. Herkesi bilmektedir ki o konuşmada Genel Başkanımız teröristlere destek ya da ziyaret gibi bir cümle kullanmamış “Hapiste devlet korumasındaki mağdurları ayrımsız ziyaret ettik” demiştir. Cümleyi bir bütün olarak değil de işlerine geleni cımbızla çekip, gündem değiştirmek isteyenler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Çünkü güneş balçıkla sıvanmaz. Bizi terörle ilişkilendirmeye çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Gerçekler ortadadır.

 

         “ÜLKEMİZE, ŞEHİTLERİMİZE GÖREVLERİMİZİ YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

          CHP olarak biz; ülkemizin her türlü sorununda elimiz taşın altına koymaya devam edeceğiz. Ülkemize, insanımıza, şehitlerimize, şehit ailelerine karşı görev ve sorumluluğumuzu eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz. Bizi kimse yıldıramaz. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun ayakları altına kurşun atan kişi, ne düşündürücüdür ki eski Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın ve İçişleri Bakanı'nın önünden geçerek bu kurşunu atmıştır. Ve bu hareket açıkça bir ölüm tehdididir. Sayın Kılıçdaroğlu,nun da dediği gibi ; “O’nun feriştahı gelse genel başkanımızı ölümle tehdit edemez.” Kimse bizi yıldıramaz, yılmayacağız. Terörsüz bir Türkiye’yi, demokrasiyi, parlamenter sitemi sonuna kadar savunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir