Giresun

NEFSİ PİRAZİZ YOLU TAMAM

 Nefsi Piraziz Köyünü Bulancak ve Piraziz'e bağlayan yollar Giresun Özel İdaresi Köy Hizmetleri Müdürlüğü ve Piraziz Belediyesince sıcak asfalt dökülerek standart hale getirildi. Nefsi Piraziz-Maden yolu ile Nefsi Piraziz'i Piraziz'e bağlayan Kargı yolu genişletilerek sıcak asfalt yapıldı.

Ayrıca Nefsi Piraziz- Gökçeali, Nefsi Piraziz-Şeyhli bağlantı yolları da aynı şekilde asfaltlanmış oldu. 2013 yılından bugüne kadar tam anlamıyla bitirilemeyen köy ve bağlantı yollarının standartların üstünde tamamlanmış olması İzci Evine, N.Piraziz, Şeyhli ve Gökçeali' de bulunan türbelere ulaşımı kolaylaştıracak, bu durum hiç kuşkusuz yörenin Eko ve İnanç Turizmine olduğu kadar sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkı sağlayacak.

Aynı köyde yaşayan gazetemiz yazarı Eğitimci-Eğitim Müfettişi Hakkı YILMAZ yaptığı açıklamada, “yolların yapılmasını sağlayan Giresun Özel İdaresi Köy Hizmetleri Müdürlüğüne ve ekibine, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin GÖRGÜLÜOĞLU' na, N.Piraziz Köyü Muhtarı Yücel YILMAZ' a ve emeği geçen herkese N.Piraziz Gönüllüleri Birliği, Piraziz Platformu ve Piraziz' i sevenler adına teşekkür ederim”dedi.

                                                   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir