Giresun

NECMİ SIBIÇ’TAN ‘YANDAŞ MEDYA’ NIN AHLAK DIŞI HABERLERİNE TEPKİ

‘TACİZCİ’ SUÇLAMALARINA YAZILI AÇIKLAMAYLA CEVAP VERDİ 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2019 yerel seçimlerinde Bulancak Belediye Başkan adayı ve halen ilçe başkanlığı görevini yürüten Necmi Sıbıç, iktidar yanlısı medyanın saldırısına maruz kaldı. İlçeden A Haber üzerinden servis edilen ve benzer yayın organlarında yer alan haberlerde Sıbıç’ın ‘evli kadınları telefon mesajları yoluyla taciz ettiği’ iddia edilerek, bu konuda bazı fotoğraflar eşinin yaptığı paylaşımlar diye kaynak gösterildi. Kısa sürede trol hesaplarından linç kampanyasına dönüşen haberler üzerine Necmi Sıbıç, yazılı bir açıklama yaparak iddiaları ret etti.
“BU HABERİ PARAYLA YAPTIRDILAR” DEDİ
Sıbıç, açıklamasında 1 ay önce sahte sosyal medya hesapları açarak şahsına ve ailesine çirlin iftiralar atanların şimdi de yalan haberlerle karalama kampanyasına devam ettiklerini belirterek, “Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizi de bu kara propagandaya alet etmeye kalkarak yalan söylemlerle haber adı altında tam bir fiyaskoya imza attılar. Her zamanki gibi baş aktör yine yalan haberler ile insanlar üzerinde algı operasyonu yaparak Türk basınının adını lekeleyen isimlerini dahi ağzıma almak istemediğim medya adı altında görev yaptığını sanan insan müsveteleridir. Maalesef bu haberi yaptıranların ne kadar para verdirerek bu haberi yaptırdığını tüm halkımız biliyor. Benim Necmi Sıbıç olarak alnım ak yüzüm paktır” dedi.
“Ben Bulancak’ta saygın bir ailenin evladı, ilkeli bir üniversite öğrencisinin babasıyım” diye açıklamasını sürdüren ve bu tür haberlerin tamamen kurgu olduğunu söyleyen Necmi Sıbıç, “Tamamen kurgu olan bu haberde eşimin şikayetçi olduğu söyleniyor,Ortada şahsıma atılı iftiradan başka ne bir şikayet ne de bir dava var.‘Çamur at izi kalsın’ mantığıyla hareket edilerek beni piyasada küçük düşürmeye çalışanlar zaten yerlerde sürünüyorlar.Kendi rezilliklerini ve kendi pisliklerini memleketimizde ne yazık ki herkes görüyor” ifadesini kullandı.
RAKİPLERİNİ SUÇLADI:”HARAMİLERİN DEVRİNİ BİTİRECEĞİZ”
Haberleri yayanların seçimlerdeki rakipleri olduğunu iddia eden CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, şunları söyledi: “Aileden söz eden bu şeref yoksunları, yıllardan beri hem ailelerine hem siyasetlerine hem de ülkemize kara leke düşürmektedirler.31 Mart seçimlerini bin bir hile ile elimizden alanlar, kirli oyunlarla Bulancak halkının umudunu elinden alamayacaklar.
Bu haramilerin devrini bitireceğiz. Ben bildiğim yolda halkımla birlikte davama devam ediyorum.Devam etmeyi de sürdüreceğim.Benim arkamda kocaman bir ilçe var.
Onların arkasında ise sadece kirli ilişkiler ve kokuşmuşluklar var” .
“HUKUKİ KULLANACAĞIM, DAVA AÇACAĞIM”
Bulancak halkına da seslenen Sıbıç, açıklamasını şu cümlelerle bitirdi: “
Bu yalan haberler nedeniyle beni arayan binlerce dostuma teşekkür ederim,
Ne mutlu bana ki, Güzel insanlar biriktirmişim ve ayrıca son kez şunu da söylemek istiyorum,Bu çirkin dili kullanarak halkımızı kandırmaya kalkan medyaya karşı bütün hukuki haklarımı kullanarak dava açıyorum, bana iftira yakışmaz, ben tarih sayfalarında ki temiz sayfamda yoluma devam edeceğim,
Ama bu çirkinliklere başvuranlar tarihin karanlık sayfalarında bir kez daha gömülerek, kendi pisliklerinde boğulacaklar… Bana sahip çıkan Bulancak halkına olan saygım ve sevgimden dolayı bu açıklama yapmayı zorunlu buldum.
Hep birlikte mücadelemize devam edeceğiz ve ilçemizi iftiracı bu haramilerin elinden kurtaracağız”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir