AktüelGiresun

NECATİ TIĞLI’NIN UMUDU CUMHURBAŞKANI

AFETİN ZARARININ KARŞILANMASI İÇİN KARARNAME, HİZMETLERİN YÜRÜTÜLMESİ İÇİN DE KARAYOLLARI TEŞKİLAT KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK İSTEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı katip üyesi Necati Tığlı, Cumhurbaşkanına çağrıda bulundu. Tığlı, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun’da afetten zarar gören karayolu ağları, köprü ve menfezlerin onarımı işi başta olmak üzere, ulaşıma ilişkin yıllardır beklenen tüm projelerin hayata geçirilmesi için yasal düzenleme ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Milletvekili Tığlı, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü’nün merkezi Trabzon İlinden 32.952 km2 olan Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Bayburt illeri ile Erzurum ilinin bir kısmına hizmet götürmeye çalıştığını hatırlatarak, Giresun’a Karayolları Bölge Müdürlüğü kurulmasını istedi. Necati Tığlı “Sayın Cumhurbaşkanımızdan tüm Giresunlular olarak beklentimiz, yalnızca afetten kaynaklı yüzlerce milyon liralık ulaşım altyapı hasarının hızla giderilebilmesi için Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün teşkilat yapısında bir düzenleme yapılmasıdır” ifadelerini kullandı.

22-23 Ağustos 2020 tarihindeki afette Giresun’da karayolları hizmet ağı içinde yüzlerce milyon liralık hasar meydana geldiğini ifade eden ve bunların yapılmadığını ifade eden CHP Milletvekili Tığlı, Tirebolu-Doğanken yolunda afet sırasında çöken ve 6 kişinin ölümüne neden olan menfezi örnek gösterdi.
Necati Tığlı, Giresun Güney Çevre Yolu Projesi”nin de şube şeflikleri üzerinden sağlıklı biçimde yürütülmesinin mümkün olamayacağını savundu ve “Karayolları Genel Müdürlüğü’nün örgüt yapısında günümüz şartlarına uyumlu, bu değişikliklere yanıt verecek köklü değişimlere ihtiyaç duyulmaktadır. KGM’nin illerimizde yürüttüğü faaliyetleri taşra teşkilat yapısının en tepesinde yer alan bölge müdürlükleri üzerinden planlaması, yürütmesi daha verimli ve etkin verebilmesi noktasında yaşanan aksaklığı gidermek üzere teşkilat yapısında değişiklik yapılması zorunlu hale gelmiştir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir