Aktüel

NECATİ TIĞLI YATIRIMLARA 1.000 TL ÖDENEĞE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, ” TBMM Genel Kurulunda 2022 Yatırım Programı’nda yer alan projelere ayrılan ödenek AKP’nin Giresun’u oyalama taktiğinden bir türlü vazgeçmediğini gösteriyor” dedi.

TBMM Genel Kurulunda konuşan Tığlı,;”145 Milyon Liralık proje diye övünüp duracağınıza yapımı için 2022-2025 aralığını gösterdiğiniz projeye 2022 yılında 1.000 lira ödenek aktararak kaç yılda tamamlayacaksınız, Güney Çevre Yolu’nu rafa kaldırdı sıkıntıyı ötelemek için kavşak projesine sarıldı dediğimizde bizleri hizmete karşı olmakla itham edenler de bu tablo karşısında yüzü kızarmalı” ifadesini kullandı. 

Tığlı, şu ifadelere yer verdi. “Giresun’un vizyon projesi.” diye iktidarın her fırsatta dile getirdiği Giresun limanı köprülü kavşağı için 2022 Yılı Yatırım Programı’na yıllık tamı tamına 1.000 lira yani asgari ücretin dörtte 1’inden biraz az ödenek aktarıldığı görülüyor. Yıllardır siyasi kazanç için kullandığınız ve her fırsatta “Proje çalışmaları devam ediyor.” dediğiniz Giresun Güney Çevre Yolu Projesi’ni zaten rafa kaldırdığınız yatırım planlarında olmayışından çok net anlaşılıyor. Güney çevre yolu Giresun geçişini 2022 Yılı Yatırım Planı’na almayan ama konuyu her seçim döneminde istismar eden iktidardır. Giresun’un çözüm bekleyen en acil sorunu olan 145 milyon liralık Liman Köprülü Kavşak Projesi için 2022 Yılı Yatırım Programı’na 1.000 lira ödenek konulması Giresunlularla alay edilmesi bir yana bu ödenekle bu projenin kaç yılda bitirileceğini gerçekten Giresunlu hemşehrilerim adına merak ediyoruz” .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir