Giresun

NECATİ TIĞLI GÖRELE KATIK ATIK TESİSİ İÇİN KONUŞTU

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı TBMM’de yaptığı konuşmada Görele’de ki Katı Atık Bertaraf Tesisini gündeme getirdi. Tığlı, “Çevreye yaydığı kötü koku, görüntü kirliliği, dere ve içme suyu kaynaklarına olan yakınlığı ve sızıntı nedeniyle vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayetlerden sonra 2019 yerel seçimleri öncesinde Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanı ile iktidar temsilcileri bölgede incelemeler de bulunarak rehabilitasyon işlemleriyle ilgili sorunların hemen giderileceğini ifade etmişlerdi. Ama gelinen noktada hiçbir ilerleme olmadı” dedi.

Tığlı, Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili daha önce defalarca hem Çevre hem de İçişleri Bakanı’na soru önergeleri verdiğini, önergesine gelen cevaplarda ise sorunların birçoğunun hâlâ çözülmediğinin görüldüğünü söyledi. 

Necati Tığlı, “kapasite artışına ÇED Olumlu Kararı verilmesinin ardından ön işlem tesisi, rehabilitasyon ve çevre düzenlemesi, enerji üretim tesisi kurulumu gibi konularda neler yapıldı? Beldenin su ihtiyacını karşılayacak içme suyu tesisi inşaatı yapım işleri ne oldu? Hangi aşamadadır? Bunların hepsinin açıklanmasını istiyoruz” ifadesini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir