EğitimGiresun

Nazım Elmas, vekil olarak işgal ettiği koltuktan vekil adaylığı için kalktı

Giresun Ak Parti’ye milletvekili aday adaylığı için başvuranlar arasında bir isim daha dikkat çekti. Tirebolu İletişim Fakültesi’nde 4,5 yıldır dekan vekilliği görevini sürdüren Prof.Dr.Nazım Elmas, görevinden istifa ederek Giresun’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Dosyasını Ak Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz’a teslim eden Elmas++, “Önce tohum atmak gerek. Sonra gerekeni yapmak ve beklemek.Bir kutlu yüke talip olma yolunda ilk adımı attık” paylaşımıyla aday adaylığını duyurdu.

Elmas’ın güçlü rakipleri var. Bu nedenle listede olmasına ihtimal verilmiyor. Ancak bazı isimlerin kendisine referans olduğu da konuşuluyor.

Bilindiği gibi Prof. Dr. Nazım Elmas’ın ismi bir süre önce yerel ve ulusal basında edebiyat eğitimcisi olmasına rağmen yasa ve yönetmeliklere aykırı biçimde 4,5 yıldır Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanlığı görevini vekaleten yürüttüğü iddialarıyla gündeme gelmişti. Bunun üzerine YÖK bütün üniversitelere genelge göndererek vekillerin yerine asil kadrolu dekanlar atanmasını istemişti. Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın diğer vekillerle birlikte Elmas’ı görevden alma hazırlığında olduğu biliniyordu. Nazım Elmas’ın bu nedenle istifa ettiği ve aday olup Ak Partili kimliğini tescilleyerek gelecekte başka göreve getirilmek için bu adımı attığı iddia ediliyor.

Öte yandan Tirebolu İletişim Fakültesi’ne önümüzdeki günlerde fakülte içinden bir ismin atamasının yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir