GiresunUlusal

MUSTAFA KARADERE’NİN PANKARTI ESPİYE’Yİ KARIŞTIRDI

SÜLEYMAN SOYLU'YA DESTEK PANKARTINDAKİ 'SOYSUZ' İFADESİNE TEPKİ YAĞDI

Espiye’nin AKP’li belediye başkanı Mustafa Karadere’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek mesajı taşıyan pankartı ilçe halkının tepkilerine neden oldu.
Espiye’nin en işlek caddelerinden birisine, belediyenin önünden geçen Mustafa Kemal caddesine asılan pankartta “Bu kadar soysuza Süleyman Soylu Yeter” ifadeleri yer aldı. Ancak bu ifadeler ilçede “kim soysuz” tartışması başlattı ve başkanın kendilerine dolaylı yollardan hakaret ettiği iddiası yayıldı.  Ak Parti muhaliflerinden de peşpeşe açıklamalar geldi.
CHP İlçe Başkanı Eşref Bodur, yaptığı açıklamada Başkan Karadere’ye “Sayın Karadere, Espiye bir Çepni yurdudur. Hiç bir Espiye’li soysuz değildir. CHP Espiye ilçe örgütü olarak şiddetle kınıyoruz. Senin Espiye’de yaşayan halkımızı tahrik etmeye gücün yetmez. Onlar sağ duyuludur. Derhal o pankartı oradan indir!” diye seslendi.
İYİ Partili meclis üyesi Şaban Yılmaz da Karadere’yi hedef aldı.
Sosyal medyada da pankartın fotoğrafın olduğu paylaşımların altına Karadere’ye yönelik sert yorumlar yapıldı.
Pankartın akşam saatlerinde indirildiği öğrenilirken Başkan Karadere’nin durup dururken, partisinin de böyle bir kampanyası yokken neden böyle bir pankart astığı anlaşılamadı. Mustafa Karadere’nin bugün pankartı neden astırıp neden indirdiğine ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir