GiresunManşet Üstü

MUSTAFA BALBAY, GİRESUNLULARLA BULUŞTU

Giresun Belediyesi nikah salonunda düzenlenen toplantıya katılarak bir konuşma yapan Balbay,”Bundan sonra bizim mücadelemiz intikam mücadelesi olmayacak. Bizim mücadelemiz kin ve nefret mücadelesi olmayacak. Sadece diyorum ki bizlere haksızlık yapanlar cezalarını bulacak” diye konuştu.

Mustafa Balbay, konuşmasında “Uğur Mumcu,Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy gibi aydınlarımızı öldürerek yok edemediler. Ne yapalım dediler o zaman biz bunları hapse atalım. Bu kısmı birebir kulis bilgisine dayalı olarak söylüyorum sevgili Giresunlular, onlar hapse dayanamaz diye düşündüler. Bunlar 5-6 ayda teslim olur, 5-6 ay sonra pişman olur. Böylece onların ruhlarını kendileri öldürmüş olur. Böylece de işte Atatürkçüler, yurtseverler işte böyledir deriz dediler. Yani bizlerin bedenlerini ruhlarımızın katili yapmak istediler. Ama başaramadılar, başaramayacaklar. Cezaevinden iki şekilde çıkılır arkadaşlar ya çürüyerek, ya da yürüyerek ben size koşarak geldim sevgili Giresunlular. Bundan sonra gözyaşlarımız sevinç gözyaşları olacak” dedi.

DSC_4701“ANKARA’DA MİLLİ İRADE YOK, BAKANLAR KURULU

 BAŞBAKANA BAKANLAR KURULU OLDU”

Balbay şunları söyledi: “Ankara’da milli iradeyi temsil diye bir şey yok hükümet de yok . Ankara’da mali irade var. Bunlar paralel devlet derken ben para kısmını hemen anladım. Bakanlar Kurulu’nun hali de, içişleri bakanlığı suçişleri bakanlığı olmuş. Ulaştırma Bakanlığı’nın adı o havuzdu, yavuzdu biliyorsunuz bütün konuları ayarlamış üleştirme bakanı olmuş arkadaşlar. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın adı da enerji ve tatlı kıyaklar bakanlığı olmuş arkadaşlar. O da o ihale buna, bu elektrik dağıtımı şuan o halde gidiyor. Dışişleri Bakanı’da komşularla sıfır sorundu komşularla itibarımızı sıfırladı. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez 4 büyük komşumuzda büyükelçimiz yok. Dışişleri Bakanlığı da düşişleri bakanlığı haline gelmiş. Ben Davutoğlu’nun soyadının d sini kaldırınca çok alındı. Avutoğlu artık toplumu avutamaz hale geldi. Bütün bunların devamında bu bakanlar kurulu da hali ortada ki sadece Başbakan’a bakanlar kurulu haline gelmiş, halka bakanlar kurulu olmaktan çıkmıştır”

DSC_4706

“CEZAEVİ ANILARINI DİNLEYEN PARTİLİLER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI”

Balbay Konuşmasının son bölümünde cezaevinden çıktıktan sonra oğlu ile yaşadıklarını anlattı.  Balbay, şunları söyledi:“ İçeride tek şey vardı aile hasreti. Çocuklarımla büyümek isterdim. Onları tabi ayrıca bir kucaklamak isterdim. Oğlum deniz cezaevinden ilk çıktım beni en çok hayatında 45 dakika gördü 6 yaşına kadar. Eve geldim birinci saat kucaklaşıyoruz, ikinci saat kucaklaşıyoruz. Tabi oda ruhen sayıyor tabi birinci 45 dakika,  ikinci 45 üçüncü saatte yapıştı bana “baba gitmeyeceksin değil mi”.Balbay’ın gözleri dolarken salondaki bazı kadın partililerin gözyaşlarını tutamayarak ağladıkları görüldü.

Balbay,”Ben Giresun'un içinden bir sürü önemli isim çıkarmış, aydınlarla dolu insanlarına güveniyorum. 30 Martta hep birlikte hesap soracağız. 30 Martta yerelde, sonra da genelde iktidar olacağız” dedi.DSC_4711

Alkışlarla konuşması sık kesilen partisinin Giresun Belediye Başkan adayı Kerim Aksu için destek istedi ve seçim sonrasında tekrar Giresun’a gelme sözü verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir