logo

reklam
07 Aralık 2014

MUSTAFA BALBAY GİRESUN’DA UMUT VERDİ

CHP İzmir Milletvekili Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Giresun ADD Şubesi tarafından düzenlenen konferansta, 2015 seçimlerinin ülke açısından önemine dikkat çekerek, birlik-beraberlik çağrısı yaptı. Balbay,“ bu gidişi beğenmiyorsanız gelin hedef ortaklığında birleşelim. Sıkı sıkı kenetlenelim.  Bölünmek, parçalanmak, küsmek hakkımız yok. Yerimizde oturmakla ve sadece AKP’nin gitmesini istemekle AKP gitmez. Sokağa çıkmalıyız. Bunun için kapı kapı gezmeliyiz. Ama halkımıza yakın olduğumuzu, onlardan birisi olduğumuzu hissettirerek” dedi.

DSC_3000 AKP’nin son uygulamalarla eğitimi hedef aldığını ve buna devam edileceğini vurgulan Balbay, yolsuzluk soruşturmasına da değindi. “Bundan kurtulmaları mümkün değil. Hesabını veremiyorlar. TBMM’de komisyonda görüyoruz. En az iki bakanı feda edecekler. ifadesini kullandı. 

 

DSC_3008
ADD Başkanı Gürsel Ekmekçi ve yönetim kurulu üyesi Aynur Hancıoğlu ile birlikte kürsüden yaklaşık bin kişilik topluluğa hitap eden Balbay, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında, tutuklu kaldığı süredeki anılarını da anlattı. CHP Milletvekili Mustafa Balbay, “Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı ve diğer Atatürkçü aydınların bedenlerini yok ettiler. Baktılar ki öldürmek yetmiyor ve daha çok çoğalıyoruz, bu sefer bizleri cezaevine atarak öleceğimizi umdular. Ama başarılı olamadılar,işte şimdi her zamankinden daha dik ve umutla karşınızdayız” diye konuştu.
Balbay, 1,5 ay içinde CHP’nin tüm Türkiye’nin sorunlarını kapsayacak politikalar üreteceklerini ve AKP’ye alternatif iktidar modeli ortaya koyacaklarını söyledi. 10393743_895821287094971_4567360908033209772_n

Mustafa Balbay, konferans sonunda kitaplarını imzalayarak okurlarıyla söyleşti. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?