logo

reklam
07 Ağustos 2015

MÜRVET KAHYAOĞLU ŞENSOY’A ‘ŞİDDET’…

Türk Kızılayı Giresun Şube Başkanlığı görevini başarıyla yürütürken ani bir kararla görevinden alınan buna direnince de istifaya zorlanan Mürvet Kahyaoğlu Şensoy, suskunluğunu bozdu.

Konu ile ilgili Giresun Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yapan Şensoy, kendisine haksızlık yapıldığını ve asılsız iddialarla suçlandığını, sahte isimle atılan bir mail üzerine gönderilen müfettişlerin kendisini isitifaya zorladığını ve sonunda görevden alındığını söyledi.

Şensoy “ bizler bu şehre gönül vermiş insanlarız. Hedefimiz kandı. Kapısı kapalı olan bir kan merkezimiz vardı. Ama maalesef son 3,5 yılda kanda büyük atılımlar gösterdik. Çalışan personellerimizle büyük bir özveri göstererek; bölge olarak dereceye girecek şekilde bugüne kadar geldik.Kızılay’ın kasasına zarar verecek bir insan olsaydım 5 yıldır özel yaşamım ve tüm faaliyetleri bir kenara bırakıp gönlümü Kızılay’a vermezdim”ifadesini kullandı.

STK’ları konuya duyarlı davranmaya çağıran Mürvet Şensoy,”Şahsım olarak ben bu istifayı hak etmemiştim. Neden yönetim kurulunuz yanınızda yok diye sorarsanız? Şikayet dilekçesi şahsıma yönelikti. Yönetim Kurulu ile alakası hiç yoktu. Şahsım olduğu içinde özellikle kendilerine söylemedim. Söz konusu şikayet ben olduğum için ben buradayım. Takdir kamuoyunun. Biz demiyoruz ki neden görevden aldınız?  Ben sadece şunu söylüyorum. Biz madem suçluyduk cezamı kesselerdi ben her türlü cezaya kesselerdi. Ben her türlü cezaya razıydım. İftiraya gerek yoktu. Biz insan düşünün 5 yılda 4 bin kişiye ulaşmışsa. Bir insan düşünün 25 kişiye kamusal alanda iş kapısı olmuşsa, Bir insan Düşünün intiharın eşiğine gelmiş, kocasından boşanmış ve dayak yemiş, ayakta duramamış kadınlara sessizce sahip çıkıp;  onları sokak kadını olmaktan kurtarmışsa takdir sizlerin ve kamuoyunun.5 yıl içersinde Sayın Belediye Başkanımız bizleri her alanda yanımızda olmuş; kamu kurum amirleri yanımızda olmuş,  Ama birileri çıkmış bundan rahatsız olmuş Bende buradan birilerine sesleniyorum; “Ne İstediniz Kızılay’dan?”. Ramazan boyunca dolu bir deposu olan Kızılay’dan ne istediniz?”diye sordu.


Şensoy, “bu şehir bizim şehrimiz. Ne zaman burada bir güzellik yapılsa balta vurmaya çalışanlar çok olur. Ama biz bizi bildikten sonra, biz doğruluğumuzu bildikten sonra kaldı ki ben doğruluğumu bildikten sonra kim ne kadar çamur atarsa atsın bana zarar vereceklerini zannetmiyorum. Onlar kendilerine zarar verirler”dedi.

Seçimle gelen ve 5 yıldır bu görevi yürüten Mürvet Kahyaoğlu Şensoy, açtığı kampanyalarla kan bağışında rekor kıran çalışmalarıyla birlikte, yoksullara yardım ve “Bir Yudum Mutluluk İçin de Bir Elde Sen Tut”, “Annelere Sevgi Bohçası” gibi  bazı projelerle de adından söz ettirdi.

Otobüsle kan toplama kampanyalarının da öncüsü oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?
#

MÜRVET KAHYAOĞLU ŞENSOY’A ‘ŞİDDET’…” için 1 yorum

  1. İstifa haberi ile gündeme gelen ve bu konuda hakkımda söylenen asılsız haberlere kulak asmayıp bana destek veren GİRESUN YEREL BASINIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER.SAYGILARIMLA