Giresun

MÜRŞİT GÜREL’DEN YEŞİL YOL TEŞEKKÜRÜ

İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Batlama Karayolunun, Yeşil Yol kapsamında bağlantı yolu güzergahına alınmasından dolayı milletvekillerine, sayın Valimize, DOKAP Başkanına, Genel Sekreterimize, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gürel, Batlama güzergahında karayolları kapsamındaki müteahhit işlerinin devam etmekte olduğu nu belirterek, çalışmaların 2016 yılı sonuna kadar süreceğini, ayrıca Devlet Su İşlerinin araç ve yaya köprülerinin yapımını bu süreçte tamamlamış olacağını söyledi.

Mürşit Gürel,yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “ Kurumumuz Kültür ve Sosyal işler Müdürü Mehmet Fatsa, Baltama vadisinde bulunan tarihi çeşmeler, camiler, okullar, binalar, değirmenler üzerinde araştırma yaparak bunların turizme kazandırılması ziyaret edilebilir duruma getirilmesi için çalışma yapmaktadır. Batlama vadisinden yayla turizm yollarına ulaşılması buradan komşu şehirlerimize ulaşılmasını sağlayan bu yol bu vadideki ekonomin gelişmesi sanayi yatırımlarının artmasını sağlayacaktır. Ayrıca Çaldağ ve İnişdibi köylerinin mahalle yollarının yapılması için malzeme taşıma işlerimiz bu günlerde başlayacak bölgenin grup ve bağlantı yolarının bir an önce beton ve asfalt olarak yapımı için Özel İdare çalışanları ve İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Şahin, Çetin Çakıroğlu ve A.Mürşit Gürel olarak elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Baltama bölgesinin ihtiyaçlarını sorunlarını biliyoruz bu için hiçbir sahsın ve şahısların etkisi altında kalmadan bölgenin kalkınması için ne gerekiyorsa araştırmalarımızı yapıyoruz. Bununla alakalı olarak da Uygulamalarımız seçildiğimi ilk 3 aydan beri gözle görülür bir şekle gelmiştir. Bazı projelerimizi kendi düşünmüş yapmış gibi sahiplenen kişileri dikkate almıyoruz” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir