logo

reklam
17 Mayıs 2015

MURAT ALTUN YILLAR SONRA GİRESUN’DA…

1980’li yıllarda Giresun Eğitim Fakültesi’nde öğretmen olarak derslere giren ve öğretim görevlisi olarak başladığı akademik kariyerini Profesör olarak sürdüren  Altun, yıllar sonra Giresun’a geldi ve Giresun Üniversitesi’nde konferans verdi.
Murat Altun, bir dönem Bursa Uludağ Üniversitesi’nde dekanlık görevini yürütmüştü.

16bcfecf18Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Altun’un konuşmacı olarak katıldığı "Matematik Eğitiminde Güçlükler ve Çözüm Önerileri" başlıklı konferans, Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kısa özgeçmişinin okunmasından sonra "Matematik Eğitiminde Güçlükler ve Çözüm Önerileri" başlıklı konferansını gerçekleştiren Altun, deneyimlerini de kapsayan bilgilerini öğrencilerle paylaştı.  Matematiğin hayatın her alanında yer aldığını belirten Prof. Dr. Murat Altun, bazı matematik çözüm tekniklerini öğrencilere uygulamalı olarak gösterdi.

Üniversitemiz akademik-idari personeli ve öğrencilerin katıldığı konferans sonunda, günün anısına hazırlanan teşekkür plaketini Altun’a Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır takdim etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?