GiresunUlusal

MUHTEMELEN YÖK’ÜN BİRİNCİSİ DE AYGÜN ATTAR …

Giresun Üniversitesi rektörlük seçim sürecinde ikinci aşama yarın gerçekleşiyor. YÖK Genel Kurulu, geöen hafta gerçekleşen seçim sonuçlarında ilk 6 içinde yer alan isimleri değerlendirmek üzere toplantı yapıyor. YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç başkanlığında toplanacak olan  kurul,  bu isimlerden 3'ünü belirledikten sonra Cumhurbaşkanlığı makamına sunacak.

Genel kurulda, adayların biyografilerinin değerlendirilmesinin yanı sıra, bilimsel çalışmaları, akademik özellikleri, yönetim becerisi, vizyon, misyon, özel ve genel yaşamı, ildeki STK'lar, basın ve ilgili kuruluşlarla ilişkileri de değerlendirilecek.

Adaylar hakkında istihbari bilgilerin de (özellikle FTÖ'ye yakınlık derecesi) dosyalar da yer alması da bekleniyor. Bu açıdan seçimlerde ikinci sırada çıkan Cevdet Coşkun'un, akademik yaşamında bir dönem Fetullah Gülen'e ait  Zaman Gazetesi'yle, üniversite ve rektörü eleştiren açıklamalarının manşette yer alacak kadar yakın ilişkisinin de değerlendirilmeye tabi tutulacağı belirtiliyor. Coşkun'un başkanlığını yaptığı GÜNİDER isimli dernek ve ayrıca Yılmaz Can'ın rektör vekilliği yaptığı 17 aylık süredeki ve YÖK'ün merceği altında.
Tüm bunlar değerlendirildiğinde, seçimlerde birinci çıkan Prof.Dr.Aygün Attar'ın, Cumhurbaşkanlığı'na sunulacak olan lsitedeye de
  yine birinci sıraya konulması ve yeniden Rektör olarak atanması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir