logo

reklam
16 Aralık 2016

MUHTARLAR DERTLERİNİ VALİYE ANLATTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, ilimizde merkez köy muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Bu kapsamda, Giresun Valisi Hasan Karahan, “Vatandaşla Buluşma” toplantıları kapsamında İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün koordinesinde, Valilik Konferans Salonunda İlimiz Merkez Köy Muhtarlarıyla bir araya geldi.

Toplantı başlangıcında kısa bir konuşma yapan Vali Karahan, İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda vatandaşlarımızın istek öneri ve şikâyetlerini birebir doğrudan temas kurarak almak amacıyla böylesi bir toplantın gerçekleştirildiğini belirterek, belli aralıklarla bu toplantıların yapılacağını kaydetti.

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar köylerle ilgili altyapı, yol, içme suyu, asayiş, elektrik, başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a aktardılar. Sorunların ilgili kurumlara iletilerek imkânlar ölçüsünde en kısa sürede sonuçlandırılacağını kaydeden Vali Karahan, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

Toplantı sonunda muhtarlara asayiş, ikametgah ve yeni kimlik kartları gibi çeşitli konularda ilgili müdürler tarafından bilgi verildi.

Toplantıda; İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman ile İl Mahalli İdareler Müdürü Ali Bilen hazır bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?