GiresunUlusal

MUHARREM İNCE: “MİLLETE SEÇENEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

CHP’nin önceki dönem Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Bin Günde Memleket Hareketi” programı kapsamında ekibiyle düzenlediği geziyi Giresun’da sürdürdü. Afet bölgesi Dereli’den sonra çalışma yaptığı otobüsle Giresun merkez Alparslan caddesi ve Atatürk meydanına gelen İnce, yoğun bir ilgiyle karşılandı.MUHARREM İNCE: "MİLLETE SEÇENEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Yanında CHP önceki dönem Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve kalabalık bir gurupla balık pazarından sonra cadde yürüyüşü yaparak vatandaşlarla sohbet etti.MUHARREM İNCE: "MİLLETE SEÇENEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

“FINDIĞIN SORUNUNU ÇÖZEMEYEN TÜRKİYE’NİN SORUNUNU ÇÖZEMEZ” 
Muharrem İnce, daha sonra basına yaptığı açıklamada, “yıllık 2 milyara yakın bir gelirimiz var fındıktan. Türkiye yüzde 75 dünya fındık üretiminin yüzde 65’ini gerçekleştiriyor, ama üretici yabancı firmalara ezdiriliyor. Fındığın sorununu çözemeyen Türkiye’nin sorununu çözemez. Bu kadar size ait bir şeyin sorununu çözemiyorsanız 18 yılda demek ki siz hiçbir sorunu çözemezsiniz. Zaten 2002’den bu noktaya geldiğimizde de Türkiye’nin çözülmüş bir tane sorunu yoktur. İşte biz ‘Memleket Hareketi’ olarak ‘Türkiye’nin zengin topraklarının yoksul çocukları olmayalım’ diye, ‘Çocuklarımız güzel hayaller kursun’ diye, oradan oraya dolaşıyoruz” dedi.

“BİR SEÇENEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ” 
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan İnce, “Türkiye’de gördüğüm şu; insanlar iktidardan da memnun değil, muhalefetten de memnun değil. Türkiye’de genel anlamda gördüğüm durum bu. Biz de millete bir alternatif sunmaya, bir çözüm noktası, bir seçenek olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Muharrem İnce daha sonra Karadeniz gezisine devam etmek üzere Ordu’ya gitti. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir