GiresunSiyaset

MİLLETVEKİLİ ZEYNEP ALTIOK, TİREBOLU’DAYDI

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, Tirebolu’da partisinin düzenlediği Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine katıldı. Tirebolu CHP ilçe kadın kolları başkanı Ayça Kozluca’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkiinlik daha sonra ilçe başkan Vehbi Güven’in konuşmasıyla sürdü.

[vehbi güven

Altıok, düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, evli kadınların 36’sının şiddet gördüğünü, bunun 12’sinin kadınlara eşler tarafından uygulandığını söyledi.

 

zeynep

AKP iktidarının Türkiye’yi karanlığa mahkum ettiğini iddia eden Altıok, “kadınlarımız sadece bir kuluçka makinesi olarak onların kendilerine biat edecekleri güdümlü bir topluma sahip olmaları için bazı çocuklar doğurmaya mecbur bırakıldı. Tek görevimiz onların eğitim haklarını, bağımsız yargıyı gerçek bir demokrasiyi elimizden alarak ‘kindar ve dindar’ bir nesil olarak yetiştirtecekleri ve tek adamın başkanlığı için kullanacakları çocukları doğurmamız için bizleri kurgulamaya geldi” ifadelerin kullandı” dedi.

????????????????????????????????????CHP Miletvekili Altıok konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:”“Eğip büküp kurgulayıp kendi amacına hizmet etmek için bir başkan olma hırsıyla bütün bu bahsettiğim ayrımcılığı körükleyen bir insanın siyasi ikbali için kurban ediliyoruz. Bizim ileri bir demokrasiye ihtiyacımız var mı? Gerçek demokrasi neyimize yetmiyor? Peki, ileri demokrasi diye tanımladıkları nedir? Milli irade değip seçimlerdeki milli irade sonucuna saygı duymayan şiddeti, kaosu adeta 7 Haziran sonrası bir düğmeye basarcasına kentlerimizin her yerine getirip ‘ya iktidar, ya kaos’ değip demokrasiyi sadece bir kişinin üstüne kilitlemek midir ileri demokrasi. Artık sokaktaki çocuklarımıza demokrasi nedir diye sorsak bize yanıt veremeyecek durumdalar.

Altıok, “Kendisinde olmayanı öldürmek, kartopu atanın esnaf tarafından öldürüldüğü, kitapçının vahşice nidalar atılarak yakıldığı ve gazetecilerin susturulduğu günlerde kadın erkek, onlara inat kızlı erkekli mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu. 

DSC_2303
Toplanıya çoğunluğ kadınlardan oluşan kalabalık bir izleyici yopluluğunun yanı sıra; İl Başkanı Necati Tığlı,İlçe Başkanı Hakan Türker,  eski milletvekilleri Rüştü Kurt, Eşref Karaibrahim, ilçe başkanları kadın kolları MYK üyesi Kamer Özdemir Uzuner, Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir, Piraziz İlçe Başkanı Nezir Kelleci de katıldı.

????????????????????????????????????
[caption id="attachment_31758" align="aligncenter" width="640"]????????????????????????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir