GiresunManşet Üstü

GİRESUNLU GENİRE…

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu Temsilcisi, hukukçu, hekim, gazeteci ve siyasetçi Ganire Paşayeva’ya, düzenlenen törenle, ‘ Giresun’un Fahri Hemşerilik Beraatı’ verildi.

Tören öncesi Paşeyeva onuruna Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından bir kokteyl verildi. Kokteylde, GRÜ Devlet Konservatuarı ve Giresun Belediye Konservatuarı sanatçıları ile Azerbaycaan'dan gelen Azerbaycan Devlet Sanatçısı Elza Seyitcahan'ın konseri ilgilyle izlendİDSC_2884

Daha sonra Milletvekili Ganire Paşhayeva’ya Başkan Kerim Aksu tarafından beraatı takdim edildi.

Başkan Aksu, yaptığı konuşmada, Paşayeva’nın bir Giresunlu kadar Giresunlu olduğunu bulunduğu her platformda ilimizin tanıtımına katkıda bulunduğunu belirterek, “Paşhayeva, Azerbaycan'a ve Türklere büyük katkı yapmış bir insan."

Son olarak yazdığı ‘Bir dost ile sevdim seni Giresun’ yazısı bizleri çok etkiledi. Kendisine meclisimizin takdiriyle hemşerimiz ilan ediyoruz” dedi.

DSC_2901

"PAŞAEYAVA AZERBAYCAN'A VE TÜRKLERE ÖNEMLİ KATKILARI OLAN BİR İSİM"

 Belediye Başkanı Kerim Aksu ise Azerbaycan ve Türkiye'nin tek millet, iki devlet olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Azerbaycan'ı bir süre önce ziyaret ettim. Bizim onlardan, onların da bizden bir farkı yok. Oraya gittiğimde sanki Türkiye'nin başka bir şehrine gitmiş gibi oldum, yabancılık çekmedim. Paşayeva Azerbaycan'a ve Türklere büyük katkı yapmış bir insan. Paşayeva'nın bizimle ilgili 'Bir Dost ile sevdim seni Giresun' kitabını okurken de gerçekten çok duygulandım. Bizi dünya da birçok bölgede Japonya Hindistan’da Avrupa Parlamentosunda temsil edecek bir hemşerimiz var. Ben bu beratı vermekten büyük gurur duyuyorum. Mutluluk duyuyorum"

Milletvekili Paşeyeva ise, törende yaptığı konuşmada, “Burayı çok değerli Rektör benim bacım Aygün Attar sayesinde tanıdım ve sevdim. Gittiğim heryerde burayı, andım anlattım. Beraatımı almadan önce de Giresunluydum. Şimdi bana daha büyük görev düşüyor. dedi.

DSC_2891

PAŞEYEVA:HAYATIMIN EN GÜZEL ANI…

Paşayeva, duygularını şu cümlelerle anlattı: "Hayatımın en güzel anlarından birini yaşıyorum. İki ülkeyi hiç bir zaman ayırmadım. Azerbaycan için elimden gelini yaptığım gibi Türkiye içinde elimden gelini yapmaya çalışıyorum. Giresun'da yürüdüğümde sanki Azerbaycan'da yürüyor gibi oluyorum. Her şehrin ruhu olmaz bazı şehirlerin çok büyük bir ruhu olur. Giresun'un çok büyük bir ruhu var. Ben o ruhla Giresun'u çok sevdim. Sayın rektörümüz beni Giresun’a davet ederek Giresun’u anlatarak, Giresun u daha çok tanıtarak, insanlarımız birbirini daha çok tanısın diyerek, fikir ve düşüncelerini paylaşarak bu şehri bana daha da sevdirdi. Sizler de bana kucağınızı açtınız. Giresun’un bizim tarihimizde de büyük bir rolü var. O yüzden de Giresunlu olmaktan çok mutluyum. Benim için hayatımın mükâfatı olan fahri hemşeriliği almak gurur verici bir durum. Giresun’a güzel hizmetler yapmış ve yapmaya da devam eden değerli Belediye Başkanımız Kerim Aksu Bey’e ve Belediye Meclis üyesi Ömer Cinel Bey’e teşekkür ediyorum. zaten gönüllü Giresun’luydum. Bunu mükafatlandırdığınız için hepinize teşekkür ederim. "

cats

BAŞKAN, REKTÖR VE MİLLETVEKİLİ GİRESUNLULARLA HALAY ÇEKTİ, HER İKİ ÜLJENİN OYUNLARINI OYNADILAR

Kokteyl ve törene; Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar, belediye meclisi üyeleri, üniversitenin akademik ve idari personeli, STK temsilcileri ve Azerbaycan’dan gelen konuklar ve basın mensupları  katıldılar.

Kokteylde Başkan Aksu, Rektör Attar ve Milletevekili Paşyeva konuklarla birlikte halay çektiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir