Giresun

MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK’TEN HAKLI İSTEK

AKP Giresun Milletvekili Cemal ÖZTÜRK Giresun’a Fındık İhtisas Endüstri Bölgesi kurulmasını istedi.

2016 Yılı Bütçe görüşmeleri sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bütçesi üzerinde Ak Parti Grubu adına konuşan Giresun Milletvekili Cemal ÖZTÜRK, Giresun’a Fındık İhtisas Endüstri Bölgesi kurulmasını istedi.

Partisi adına yaptığı bütçe konuşmasında; hükümetin sanayi alanında attığı önemli adımlardan birinin de İhtisas Endüstri Bölgeleri olduğunu, bunu çok önemsediğini ifade eden Cemal ÖZTÜRK şunları söyledi:

“Filyos, Ceyhan ve Karapınar Enerji İhtisas Endüstri Bölgeleri kurulmuş; Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi ile Niğde-Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgeleri ilan edilmiştir. Otomotiv sanayiine emek vermiş bir arkadaşınız olarak özellikle Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi’nin ilanından ayrı bir heyecan duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Yeri gelmişken, ihtisas endüstri bölgelerinden birinin de aynı zamanda bir sanayi ürünü olan fındığa has olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi’ne; özellikle de Giresun iline kurulmasının çok yerinde bir karar olacağını belirtmek isterim. Bilindiği gibi Giresun, fındığın başkentidir. Ve fındık tarımsal üretimimizde ve gıda sanayimizde önemli bir yere sahiptir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir