Giresun

MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK, DEMİRYOLU İÇİN NET KONUŞMADI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Karadeniz’i boydan boya geçerek Batum’a ulaşan bir demiryolu projesinden yana olduklarını söyledi. 
Öztürk, Milletvekili Kadir Aydın ve bir gurup parti yöneticisiyle birlikte Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek, Başkan Bekir Bayram ve gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. 
Burada ilin hizmet beklentileri ve mevcut yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Cemal Öztürk, yaptığı konuşmada, “Bundan 15 gün önce Ulaştırma Bakanımız Giresun’u ziyaret etti. Tek tek Giresun’daki devam eden ulaşımla ilgili bütün projeleri gözden geçirdik. Harita üzerinden Giresun’un bütün yollarını 2021 yılında hangi yola ne kadar ödenek ayrıldığını ve sorunlarını gözden geçirdik. Sel afetinden sonra zaten her kabine toplantısında Giresun’la ilgili Çevre Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız, Tarım Bakanımız ve İçişleri Bakanımız konuyu takip ediyorlar. Bu bakımdan endişeniz olmasın. Devam eden projeler için 2021 yılında ne kadar ödenek ayrılmışsa verilecek” dedi.

“DEMİRYOLU KONUSUNU TAKİP EDİYORUZ” 

Karadeniz bölgesinde yapılması planlanan demiryolu ile ilgili yeni alternatiflerin ortaya çıktığını ifade eden Öztürk, demiryolu hakkında da bilgiler verdi. Öztürk, demiryolunun Giresun’dan geçmesi için takipte olduklarını belirterek şunları söyledi: “Günümüzde tünel teknolojileri o kadar gelişti ki alternatif yollar ortaya çıktı. Önce Torul’a getirilmesi, oradan Trabzon’a mı yoksa Tirebolu üzerinden mi gidelim alternatifleri var. Bunların üzerinde çalışıyor. Her şehrin kendine göre hayal ettiği bir projesi var. Giresun olarak bizim de üzerinde durduğumuz Tirebolu-Torul-Erzincan demiryolu hattı var. Ama yeni bir alternatif ortaya çıktı. Sahilden Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa ve buradan Batum’a giden bir proje şu an daha ekonomik görünüyor. Giresun Milletvekilleri olarak alternatifler içerisinden mutlaka tren yolunun Giresun’dan geçmesini düşünüyoruz. Bu konuyu takip ediyoruz” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir