logo

reklam

MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU MAZBATASINI ALDI

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun Adliyesi’ne gelerek milletvekilliği mazbatasını Giresun Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Hülya Eskiçırak'dan aldı.

Aralarında il, ilçe yöneticileri, il genel ve belediye meclisi üyeleri, kadın ve gençlik kolu üyelerinden oluşan kalabalık bir gurupla adliyeyeye gelen Bektaşoğlu, mazbatasını Atatürk’ün ölüm yıldönümünde almanın kendisi için çok anlamlı olduğunu vurguladı. CHP Milletvekili, “10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu ve partimizin ilk başkanı Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77.Yıldönümü. Kendisini, mücadele ve dava arkadaşlarını, muhafız alayı komutanı Osman Ağa ve Giresun uşaklarını saygı rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şadolsun.

Böylesine anlamlı bir günde milletvekilliği mazbatamızı alıyoruz.

Yüce Atatürk’ün manevi huzurunda söz veriyorum; milletvekilliğim süresince O’nun kurduğu ve bizlere emanet ettiği cumhuriyetin ve devrimlerinin savunucusu olacağım dedi.

“İlk defa bir CHP milletvekili, üst üste iki dönem, üstelikte 147 gün ara ile yapılan seçimle milletvekili seçiliyor. Ben 25 ve 26 dönem milletvekili olarak görev yapacağım” diyen Bektaşoğlu açıklamasında şunları söyledi: “Bana bu unvanla birlikte onları temsil etme onurunu veren halkımıza teşekkür ediyorum.

Milletvekilliğimin kaynağında CHP’nin önseçim var. Mart ayında önce üyelerimiz ardında Giresun halkı beni bu makama layık gördü. Onlara borcumu hizmet yaparak, en iyi biçimde temsil ederek ödeyeceğim. 

Bununla birlikte TBMM’de Giresun’u muhalefet ve ana muhalefet partisi milletvekili olarak tek başıma temsil edeceğim. Bu halkıma karşı sorumluluğumu bir kat daha artırıyor. Belediyelerimizle, CHP örgütüyle, muhalefet partili arkadaşlarımla, muhtarlar, STK’lar, dernekler, oda ve borsalarla birlikte çalışmalar yapacağız. İktidarın halkımıza verdiği vaatlerin takipçisi olacağız. Uygulamalarını, iş ve icraatlarını denetleme görevini hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Her zaman yapıcı, uzlaştırıcı, birleştirici, bütünleştirici bir milletvekili olacağım. AKP milletvekillerini Giresun’un hak ve menfaatleri olan konularda birlikte hareket etmeye davet edeceğim.

Sık sık TBMM’de Giresun’un sorunlarını gündeme taşıyacağım.  

Görev dönemimde bana oy veren vermeyen bütün Giresunluların milletvekili olacağım. 

Bu mazbata bize millet adına yetki kullanmamız için verilen bir vekalettir. Aslolan millettir.  Bunu hiçbir zaman unutmayacağım".DSC_0361

Milletvekili Bülent Bektaşoğlu milletvekili mazbatasını aldıktan sonra partililerle günün anısına fotoğraf çektirdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?