logo

reklam
06 Ağustos 2015

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU:FKB’Yİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Fındık ve üreticisine sahip çıkacak olan tek parti CHP’dir. Partimizin taahhütleri var. Fiskobirlik’i yeniden eski günlerdeki gibi ayağa kaldıracağız. Fındıktan üreticimiz, ihracatçımız dolayısıyla ülkemiz daha çok kazanacak. Alınterimizi, emeğimizi sömürtmeyeceğiz ” dedi.

BAYRAKTAR: ÜRETİCİMİZİN MENFAATLERİ ÖNCELİĞİMİZ

Milletvekili Bektaşoğlu, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar’ı makamında ziyaret ederek kurumun faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı.

Birliğin son dönemde hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığını anlatan Bayraktar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek” yeni dönemde birliğimizi ziyaret eden ilk milletvekili olarak sizi ağırlıyoruz. Bizimle fikir alışverişte bulunmanızı takdir ediyoruz. Burada görev yapan ben ve arkadaşlarım siyaset kurumuyla her zaman üreticilerin menfaatine olan ilişkiler içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz ” dedi.
Kendisinin de aynı zamanda bir fındık üreticisi olduğunu söyleyen CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise;konuşmasında “Borsayı, Ticaret ve Sanayi Odası’nı bazı sektör temsilcilerini ziyaret ediyorum. Bilgi paylaşımında bulunuyoruz. CHP olarak fındık bizim her zaman birinci gündem maddemiz olacak. Bölge milletvekilleriyle bir çalışma içindeyiz. Yakında bunu kamuoyuna duyuracağız.

Fındık ve üreticisine sahip çıkacak olan tek parti CHP’dir. Partimizin taahhütleri var. Fiskobirlik’i yeniden eski günlerdeki gibi ayağa kaldıracağız” dedi.

DSC_6203

BEKTAŞOĞLU:TÜRKİYE’NİN FINDIK POLİTİKASI OLMALI
Bektaşoğlu konuşmasında şunları söyledi:” Fiskobirlik, 8 milyon üreticinin yaşamını belirleyen fındığın kurumu. Sizler de yönetim olarak önemli bir sorumluluk üstleniyorsunuz. Sık sık bundan sonra bir araya geleceğiz. Fındıkla ilgili çalışmalarımda sizlerden de destek alacağın.

Ancak son yıllarda sizi iktidar yalnız bıraktı. AKP döneminde izlenen politikalarla birlik asıl görevinden, üretici adına fiyatı belirleme işlevinden uzaklaştı. Fiskobirlik kendi imkanlarıyla bunu yapıyor ama devlet desteği ile de müdahale alımları yaparak arz-talep dengesini oluşturmalı, üretici adına piyasayı düzenlemeli. Fındıkta fiyat istikrarsızlığının önüne ancak böyle geçilir”

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “Türkiye Dünya fındık üretiminin %87’sini gerçekleştiriyor ama fındıkta kalıcı bir politikası yok. Fındık gibi ülkemize en çok ihracat geliri getiren stratejik bir ürünümüzün kaderini Avrupalı alıcılara teslim etmemeliyiz. Fındığın bütün tarafları bir araya gelerek güç birliği yapmalı, söz sahibi olmalıyız.  Daha tahmini rekolte konusunda bile anlaşamıyoruz.

Doğa olayları nedeniyle fındık olmadığı zaman fiyat 20 TL’ye kadar çıktı. İnşallah bu fiyat piyasanın açılışında baskı oluşturur ” diye konuştu.  
DSC_6209

Bektaşoğlu’nun ziyaretinde, CHP’li belediye meclis üyesi Erdinç Hıdımoğlu, FKB yönetim kurulu üyeleri Hasan Serdar, Sıtkı Şarman, Ali Coşkun ve Halit Ayar ile  Genel Müdür Arif Kayalı da hazır bulundu. Ziyaret sonunda Başkan Bayraktar, Milletvekili Bektaşoğlu’na FKB ile ilgili bir dosya sundu.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?