logo

reklam

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU:AKP SINIFTA KALDI

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, geçtiğimiz hafta meydana gelen kar yağışının yarattığı olumsuzlukların sürdüğünü belirterek, “bunun sorumlusu AKP’dir. AKP yaşanan doğal afet sonrasında sınıfta kalmıştır” dedi.

Bülent Bektaşoğlu yaptığı açıklamada, şu görüşleri dile getirdi: “Geçtiğimiz hafta sonu giderek şiddetini artıran kar yağışının bitmesine rağmen yaşanan olumsuzluklar sürmektedir. 5 gün boyunca hala ulaşılamayan köyler vardır. 100’lerce köyün ana güzergahlarla bağlantı yolu kapalı durumdadır. Bu köylerimizin çoğunda elektrik yoktur, telefon görüşmeleri yapılamamaktadır.
Eğitim, sağlık ve cenaze hizmetleri yerine getirilememektedir.

“ÖZEL İDARE KÖYLERE HİZMET VEREMİYOR”

En temel hizmet kurumlarından birisi olan Özel İdare, 50-60 milyon liralık bütçelerle araç, gereç, ekipman ve teknik personel yetersizliği nedeniyle çoğu miyadını doldurmuş 30 araçla, 6.831 km²’ye 550 köye hizmet verememektedir. 
Karla mücadelede bu nedenle başarılı olunamamıştır.

“AKSA AYRI BİR CUMHURİYET GİBİ,BAŞINA BUYRUK”

Giresun’da son 5 gün içinde 600 kadar elektirk arızası ihbarına cevap verilememiştir.

Bunun nedeni AKSA’nın yetersizliğidir.

Geçtiğimiz hafta TBMM’de  gündeme getirmiştim.

AKSA Çoruh ayrı bir cumhuriyet gibi, başına buyruk davranıyor. Sadece vatandaştan para tahsili yapıyor.

Giresun’da 35 yıllık enerji nakil ve iletim hatlarını yenilemiyor, halkımıza enerji hizmeti sunmada yetersiz kalıyor. AKP hükümetleri buna seyirci. Onlar da dert yanıyor.

Bu kuruma hiçbir yaptırım uygulanmıyor.

“AKP YİNE SINIFTA KALDI”

Sonuç olarak yaşananlar ne yazık ki bizi haklı çıkarmıştır. Her doğal afet sonrasında olduğu gibi AKP Giresun’da bir kez daha sınıfta kalmıştır. 
Çünkü bu kar yağışı doğal afet olmakla birlikte, bir AKP felaketinin de sonucudur. Giresunlu hemşerilerimizin hayatlarının bu kadar olumsuz yönde etkilenmesinin nedeni, AKP’nin Giresun’a 13 yıldır; ulaşım, iletişim ve enerji alanında projeli, ödenekli yatırıma dönük hizmet yapmamasıdır. 

Bu vesileyle mahsur ve mağdur durumda kalan bütün hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Karla mücadele çalışması yürüten karayolları, özel idare ve belediye ekiplerine kolaylıklar ve başarılar diliyorum”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?