Giresun

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU TSO’YU ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, ziyaretlerini sürdürüyor.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu Taşbaşı’ndaki yeni hizmet binasına taşınan TSO’ya giderek, TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, meclis başkanı Fikret Günaydın ve oda yöneticileri ile görüştü. Bektaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, TSO ile ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Bektaşoğlu, “Yeni dönem, yeni bir dönem olsun. Milletvekilleri olarak, yeni bir anlayış ortaya koymak istiyoruz. İlin sorunlarını, beklentilerini, hizmet önceliklerini belirlemek amacıyla  kamu kurum ve kuruluşları, Giresun Belediyesi, basın, ve STK’ları ziyaret ediyorum. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz.

Bugün buradayız. TSO Giresun’un bilgi kaynaklarından birisi. Önümüzdeki süreçte ilimizin kalkınma ve gelişmesine yönelik odamızla ortak çalışmalar yürütmek istiyoruz. Fındığın üreticimize ve sanayicimize daha çok katkıda bulunması, katma değer ve istihdam yaratan bir ürün haline gelmesi, Güney Çevre Yolu, Tirebolu’ya demiryolu, Giresun Limanı’nın liman işlevini yerine getirilmesi, Eğribel Tüneli’nin yüksek standartlı yol ağıyla Giresun’u İçanadolu’ya bağlayan bir projeyle değerlendirilmesi, turizm ve üniversite gibi öncelikli başlıklarımız ve hassasiyetlerimiz var ” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı Çakırmelikoğlu ise, “ Kapımız siz ve diğer milletvekillerimize her zaman açık. Çalışmalarınıza TBMM’ye taşıyacağınız konulara katkı sunacağız. Ortak hedefler belirleyerek ilimizin daha çok hizmet alması için uyum ve işbirliği içinde çalışacağız” dedi.DSC_5972

Milletvekili Bektaşoğlu, Başkan Çakırmelikoğlu ve oda yöneticileri ve projeyi hazırlayan Mimarlar Odası Başkanı Serdar Demirkan ve ekibiyle TSO’nun onarımla yenilenen binasını da gezdi.   CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “günümüz teknolojisi kullanılarak modernize edilen TSO binası ilimizin tarihini, mimarisini yansıtan bir prestij binası olmuş. Özellikle binanın alt katındaki mahsen bölümüne hayran kaldım. Buranın Giresun turizmine kazandırılmasını, soysal-kültürel aktiviteler için de kullanılmasını isterim” dedi.

DSC_5989

Ziyaret tarihi binanın girişinde hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir