Giresun

MHP’nin projeli aday adayı Ertuğrul Gazi Konal, hedeflerini anlattı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Milletvekili Aday Adayı Ertuğrul Gazi Konal, aday adaylığı çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor. MHP’nin iddialı isimlerinden olan ve adaylık şansı yüksek olan Konal,”Giresun Halkına hizmet etmek benim için onurdur. Giresun’u kalbimde taşıyarak yıllardır bu güzel şehre hizmet etmek için çalışıyorum. Şimdi ise, Giresun halkının güveni ve desteğiyle, milletvekili aday adayı olarak karşınızdayım” dedi.

“GİRESUNLU VATANDAŞLARIMIZ EKONOMİK SOSYAL SORUNLAR NEDENİYLE ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Giresun Milletvekili Aday Adayı Ertuğrul Gazi Konal İftar sofrasında basın mensupları ile bir araya geldi.  Konal  burada yaptığı konuşmada, Giresun’un, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ülkemizin en özel şehirlerinden birisi olduğunu vurguladı. MHP aday adayı Konal, “Ancak, son yıllarda yaşanan ekonomik ve sosyal sorunlar nedeniyle Giresunlu vatandaşlarımız zor zamanlar geçirmektedir. İşsizlik, düşük gelir düzeyleri, göç gibi sorunlarla karşı karşıya olan Giresun halkına hizmet etmek benim için büyük bir onurdur. Ben Giresun halkının refahı için çalışmaktan mutluluk duyacağım. Eğitim, sağlık, tarım, turizm, sanayi, ve daha pek çok alanda, Giresun’un kalkınması için çalışmalar yapmayı hedefliyorum. Ayrıca, doğal afetlerin önlenmesi ve afetlere karşı hazırlıklı olunması konusunda da önemli çalışmalar yapılması gerektiğine inananlardanım” diye konuştu.

BASINA GİRESUN İÇİN YAPACAKLARINI 9 BAŞLIKTA AÇIKLADI

Ertuğrul Gazi Konal,aday olması halinde üzerinde duracağı ve gündeme taşıyacağı 9 konuyu şu şekilde açıkladı:

1-Fındık ve Tarım ; Giresun, Başta Fındık olmak üzere tarım  açısından oldukça önemli bir bölgedir. Fındık, alternatif tarım ürünlerini ve sektörleri destekleyerek, yerel üreticilerin üretimlerini artırıp, ürünlerin pazarlaması konusunda yardımcı olunmalıdır. Başta FİSKOBİRLİK olamak üzere fnıdık ve tarım ürünlerimiz ile ilgili kooperatif ve işletmeler düzene çekilmeli, Giresun üreticisi kimseye muhtaç edilmemelidir.

2- Balıkçılık: Giresun’da  Fındık ve diğer tarım ürünleri gibi balıkçılık sektöründe de en önemli bölgelerden birtanesidir. Balık ve Deniz ürünleri ile ilgilide ciddi bir   teknolojik ve yenilikçi projeleri hayata geçirerek, bu sektörlerin rekabet gücünü de artırılmalıdır. Türkiyenin en ucuz ve en taze balığının bulunduğu Giresun, Karadeniz başta olmak üzere Türkiyenin balıkçılık sektöründe cazibe merkezi olacaktır.

3- Turizm: Giresun, yaylaları,  doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla turizm açısından da oldukça zengin bir bölgedir. Turizm sektörüne yapılacak yatırımlarla, yerli ve yabancı turistlerin Giresun’u ziyaret etmelerini daha yoğun sağlanlamlıdır..

4- Eğitim: Giresun’da eğitim sektörünün geliştirilmesi de oldukça önemlidir. Yapılacak yatırımlarla, eğitim kalitesinin artırılması ve öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları sağlanabilir. Ayrıca, nitelikli fakültelerin ve meslek yüksekokullarının sayısının artırılmasıyla, gençlerin eğitim ve iş imkanları konusunda da desteklenmesi gereklidir.

5- İstihdam: Giresun’da işsizlik oranı oldukça yüksek. Bu nedenle, özellikle gençlerin istihdam edilebilirliğini artırmak için, özel sektör ve kamu sektörü işbirliği ile istihdam projeleri hayata geçirilebilir.

6- Sanayi: Sanayi teşvikleri doğrultursunda Şehrimize sağlanan olanaklar artırılmalı, şehrimizde kurulacak sanayi ve organize sanayiler nitelikli ve planlanarak olmalıdır. 

7-  Sağlık: Giresun’da sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve vatandaşların daha iyi şartlarda sağlık hizmeti alabilmeleri için, sağlık sektörüne yapılacak yatırımlar da oldukça önemlidir. Bu amaçla, hastanelerin ve sağlık merkezlerinin sayısının artırılması, modern sağlık teknolojilerinin kullanımı ve sağlık personelinin sayısının artırılması gibi çalışmalar yapılmalıdır.

8- Giresun’da doğal afetlerin önlenmesi ve afetlere karşı hazırlıklı olunması konusunda çalışmalar yapılmalıdır. Bölgede sık sık yaşanan sel, heyelanlara karşı alınacak önlemler ve yapılacak hazırlıklarla, vatandaşların can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. Riskli bölgelere ve yapılar belirlenmeli gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu amaçla, yerel yönetimler ve ilgili kurumlarla işbirliği yaparak, acil müdahale ekiplerinin sayısının artırılması, afet öncesi ve sonrası dönemlerde vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması gibi çalışmalar yapılmalıdır.

 9- Ayrıca, Giresun’da kadın istihdamının artırılması konusunda projeler geliştirilebilir. Kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları, aile ekonomisine katkı sağlamaları ve toplumda daha aktif roller üstlenmeleri için, kadın istihdamını teşvik edecek projeler hayata geçirilebilir. Bu projeler, özellikle kadınların girişimcilik konusunda desteklenmelerini sağlayarak, iş fikirlerini hayata geçirmelerine ve işletmelerini büyütmelerine yardımcı olacak, şehrimizin ekonomisine ve sosyolojik yapısına büyük katkı sunacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir