logo

reklam
15 Ağustos 2015

MHP’Lİ VEKİL ERZURUM MUHTARLARI DİNLEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Milletvekili Orhan Erzurum, Giresun Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Ertuğrul Okusal ile görüşerek  sorunlarını dinledi.

 

 

 

 

orhan_erzurum_muhtarlarla (1)

Erzurum, muhtarların yetkilerinin artması gerektiğini söyleyerek, “Muhtarlarımız halkla iç içe olan, muhtarlığını yaptığı mahallenin veya köyün tüm sorunlarıyla ilgili olan, bunu devlet mercilerine ileten ve o sorunlara çözüm arayan yani sadece rutin işleri değil, oranın gelişmesiyle ilgili diğer sorunlarıyla ilgilidir. Buralarda muhtarlarımız daha etkili daha yetkili olması gerektiğine biz inanıyoruz” dedi.

Köy yollarının bir kısmının tamamlanmasına rağmen ara mahalle yollarına greyder dahi girmediği gözlemliyoruz” diyen Erzurum, “Özellikle köylerimizin elektrik ve su sorunları artarak devam ediyor. Vatandaşlar ve muhtarlarımız özellikle elektrik konusunda AKSA firmasında muhatap bulamıyor” şeklinde konuştu.

Milletvekili Erzurum, Cumhurbaşkanlığına davet edilen ve bölgemizden de giden muhtarların kimler ve nasıl seçildiğini bilemediklerini ve tam muamma olduğunu da vurguladı.

Ziyarette Milletvekili Erzurum’a İl Başkanı İbrahim Dizdar, İlçe Başkanı Müjdat Öz ve bazı yöneticiler eşlik etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?