logo

reklam
02 Haziran 2017

MHP’Lİ BOZALİOĞLU’ESTETİK KOMİSYONU’ İSTEDİ

Giresun Belediye Meclis Üyesi Gökhan BOZALİOĞLU,Haziran ayı ilk toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alarak şehrin önemli sorunlarına değindi. 

Şehrin doğal siluetini korumak ve geliştirmek için bazı çözümler gerektiğini vurgulayan Bozalioğlu,  Gedikkaya ve Kaleden şehre bakıldığında aşırı derecede görüntü kirlilikleri göze çarptığını iddia edererek  şunları söyledi: "En azından bunu en asgari seviyeye indirmek için, yapılaşmış ve yeni yapılacak olan binaların çatılarının Belediyenin belirleyeceği tek tip renkte ve tonda boyanması artık zorunlu bir hal almıştır. Bunun içinde bu konuyu yasalaştırmak ve her bina sahiplerine de bu durumu uygun bir şekilde bilgilendirmek gerekmektedir. Ayrıca Kazancılar yokuşu ve Zeytinlik Mahallesi gibi tarihi dokusu olan yerleri canlandırmakta Turizm açısından öncelikli işlerimiz arasında olmalıdır. Belediyenin yetki ve görev sınırları içerisinde kalan yerlerde estetiğe ve tarihi doğal değerlere uygun ilke kararları geliştirmek ve caddeler, meydanlar, anayollar ve özellikli alanlar elde etmek için ilke kararlar almak ve turizm amaçlı kentsel tasarım ve kentsel gelişim vizyonu çerçevesinde geleneksel ile modern tekniklerin birlikte kullanılmasına teşvik etmek gerekir.  

Bununla ilgili önerimiz, Belediyenin bünyesinde her partiden birer temsilci ve Belediyede çalışan uzman kişilerden oluşacak kadro ile ESTETİK KOMİSYONU kurmak olacaktır. Kurulan bu komisyonda amaç, şehrin sorunları tartışılarak bir sonuca varmak ve meclis gündemine getirilerek de mecliste kanunlaştırılarak bu yaptırımları kolaylaştırmak olacaktır.   

MHP'li üye Bozalioğlu  "1 Temmuzda yürürlüğe girecek olan İmar Planı Yönetmeliği değişikliğinde, binaların renkleri ve cephelerde kullanılacak malzemelerin renkleri Belediyenin onayına sunulmak zorundadır. Bu komisyonun bu konuda da faydalı olacağını düşündüğünü belirtti ve ileriki günlerde konunun yeniden meclis gündemine sunulmalı" dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?